Více
  16 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Fotoaparát iPhonu 14 Pro se při focení aplikacemi třetích stran chvěje a vydává divné zvuky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  iPhone 14 a jeho varianty iPhone 14 Pro a Pro Max jsou od pátečního dne oficiálně venku. V případě druhého zmíněného telefonu se ovšem uživatelé potýkají s nepříjemnou chybou, za níž však Apple nemůže. Během pořizování snímků aplikacemi třetích stran, jako je TikTok, Snapchat či Instagram, fotoaparát iPhonu 14 Pro nepracuje, jak má, uvádí server 9to5mac.

  První zákazníci si již mohou užívat nový iPhone 14 a jeho varianty iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max. Vydání iPhonu 14 Pro se ovšem neobešlo bez problémů.

  První uživatelé na sociálních sítích Reddit a Twitter uvádějí, že se fotoaparát iPhonu 14 Pro chová během pořizování snímků pomocí aplikací třetích stran TikTok, Snapchat a Instagram divně.

  Fotoaparát se během snahy pořídit snímek chvěje, chrastí a rovněž vydává neobvyklé zvuky, píše 9to5mac.

  „Můj fotoaparát se nekontrolovatelně třese, kdykoli otevřu Snapchat nebo použiju fotoaparát pro Instagram“, píše jeden uživatel na Redditu. „Při používání běžné aplikace fotoaparátu však na žádný problém nenarážím.“

  „Včera jsem si vyzvedl svůj nový iPhone 14 Pro a občas se mi na Snapchatu chvěje fotoaparát,“ napsal další uživatel. Vysvětlil, že tím třesením myslí, že vidí a slyší, jak se fotoaparát třese.

  Softwarová chyba

  „Můj iPhone 14 pro právě dorazil a když jsem otevřel Snapchat, kamera se hodně třásla a vydávala docela zvláštní mechanický zvuk,“ píše další z uživatelů.

  S těmito problémy se ozvala celá řada uživatelů. Všechny se týkaly jen aplikací TikTok, Snapchat a Instagram.  

  Někteří z uživatelů se rozhodli se svými obtížemi podělit na sociálních sítích a natočili je. Na záznamech můžete vidět, jak se kamera iPhonu 14 pro v aplikacích třetích stran chvěje, zatímco samotný modul fyzického fotoaparátu vydává nějaký podobný skřípání či rachotu.

  Co se během fotografování iPhonem 14 Pro v aplikaci třetích stran odehrává se můžete podívat na videu uživatele Redditu Damiana Munoze.

  V tuto chvíli se zdá, že se problém týká pouze iPhonu 14 Pro a již zmíněných aplikací. Nejspíše se jedná o chybu softwaru způsobenou tím, že tyto aplikace nebyly na fotoaparát telefonu připraveny.

  Tyto aplikace budou muset přijít s nějakou aktualizací, s níž tuto chybu opraví.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS