Více
  6.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022
  HomeZajímavosti

  Zajímavosti

  Redakční výbeř

  NEJNOVĚJŠÍ

  Novinky YouTube

  YouTube postupně zavádí funkci Pinch to Zoom a designové novinky

  YouTube postupně zavádí designové změny. Jedná se spíše o kosmetické úpravy, které vylepší vzhled platformy pro sdílení videosouborů. Novinkou ale bude také očekávaná funkce Pinch to zoom. S ní budete moci přibližovat videa stisknutím přehrávače dvěma prsty. Úpravami si rovněž mají projít barvy, tlačítka a odkazy v popisech videí.
  Microsoft chystá vlastní aplikaci s mobilními hrami

  Microsoft buduje vlastní obchod nové generace s mobilními hrami

  Společnost Microsoft v tichosti buduje svůj nový obchod s mobilními hrami. Softwarový gigant chce nabízet obsah, s nímž bude moci konkurovat gigantům Apple a Google. To může firmě přinést velké zisky. Mobilní hry jsou totiž ve srovnání s konzolemi nesmírně populární.
  Netflix spouští nové herní studio pod vedením bývalého producenta hry Overwatch

  Netflix spouští nové herní studio pod vedením bývalého producenta hry Overwatch

  Podle serveru IGN pokračuje společnost Netflix ve své expanzi do oblasti her a otevírá nové vývojářské studio v jižní Kalifornii. V čele tohoto nového studia bude stát bývalý viceprezident Blizzardu a šéf vývoje hry Overwatch Chako Sonny.

  WEEE: Letos se vyhodí přes pět miliard mobilních telefonů

  Letos lidé po celém světě vyhodí 5,3 miliardy mobilních telefonů, uvádí zpráva Mezinárodního fóra o odpadech z elektrických a elektronických zařízení (WEEE). Upozorňuje tak na rostoucí problém elektronického odpadu, který zatěžuje životní prostředí a ohrožuje lidské zdraví.
  Android a Chrome začnou podporovat přihlašování bez hesel

  Android a Chrome začnou podporovat přihlašování bez hesel

  Společnost Google zahájila zavádění počáteční podpory passkey pro Android a Chrome. Jedná se o způsob přihlašování do aplikací a na webové stránky bez použití hesla. Podle serveru Engadget již teď mohou weboví programátoři začít integrovat tuto technologii do svých stránek prostřednictvím rozhraní WebAuthn.
  Známý balíček kancelářských aplikací Microsoft Office se v rámci rebrandingu přejmenuje na Microsoft 365

  Známý balíček kancelářských aplikací Microsoft Office se v rámci rebrandingu přejmenuje na Microsoft 365

  Společnost Microsoft představila rebranding svého balíčku aplikací Office. Po více než 30 letech se Microsoft Office přejmenovává na "Microsoft 365", aby se tak označila sbírka aplikací, která se u softwarového giganta rozrůstá. I když klasické Office aplikace, jako je Excel, Outlook, Word nebo PowerPoint, nezmizí, Microsoft bude nyní tyto aplikace označovat jako součást Microsoft 365 místo Microsoft Office.
  Microsoft uvedl Designer, aplikaci založenou na systému umělé inteligence DALL-E 2

  Microsoft uvedl Designer, aplikaci založenou na systému umělé inteligence DALL-E 2

  zdarma a jako součást předplatného Office. Aplikace využívá stejnou technologii umělé inteligence jako DALL-E 2 a umožňuje vytvářet jedinečné pohlednice, pozvánky a další.

  Tim Cook navštívil Evropu. Zamířil do Británie a Německa

  Generální ředitel společnosti Apple se v posledních dnech nacházel ve víru cestování po Evropě. Navštívil Spojené království a Německo, přičemž se k němu přidali někteří vedoucí pracovníci.
  Google čelí pokutě ve výši 4 miliard aur

  Google čelí pokutě ve výši 4 miliard eur. Omezoval Android a telefonní operátory

  Google se nedokázal obhájit vůči rozhodnutí EU, že společnost nezákonně omezovala Android a mobilní operátory. Musí zaplatit pokutu ve výši 4 miliard eur. Podle rozhodnutí soudu se Google pokusil upevnit dominantní postavení vlastního vyhledávače.
  Dislike tlačítko na YouTube nemá podle nové studie žádný efekt

  Dislike tlačítko na YouTube nemá podle nové studie žádný efekt

  Podle nového výzkumu provedeného společností Mozilla je tlačítko "nelíbí se mi" neefektivní jako nástroj pro manipulování zobrazeného obsahu.
  Intel odhalil, že minimálně jeden z procesorů nadcházející 13. generace bude mít frekvenci 6 GHz

  Intel odhalil, že minimálně jeden z procesorů nadcházející 13. generace bude mít frekvenci 6...

  Přinejmenším jeden z chystaných procesorů Intel 13. generace bude schopen běžet na frekvenci 6 GHz při normálním taktu. Tato informace byla sdělena na konferenci Intel Technology Tour 2022, kde společnost také uvedla, že při přetaktování bude procesor schopen dosáhnout 8 GHz.

  Společnost Lenovo představila nové chytré brýle s Full HD OLED displejem pro každé oko

  Po letech prosazování brýlí pro rozšířenou realitu pro firmy představila společnost Lenovo konečně i chytré brýle pro spotřebitele. Brýle se jmenují Lenovo Glasses T1 a k jejich napájení stačí klasický chytrý telefon.
  Google věnoval 20 milionů dolarů na vzdělání

  Google oznámil věnování 20 milionů dolarů na výuku amerických studentů v informatice

  Americká společnost Google oznámila věnování 20 milionů dolarů na vzdělání v informatice mezi komunity, v nichž není tolik zastoupena. Google to vzhledem k důležitosti technologií v budoucnosti považuje za zásadní krok. Firma doufá, že tak zlepší vzdělání v oboru u 11 milionů studentů.
  Google upravil vyhledávání potratových klinik

  Mapy Google vylepší vyhledávání potratových klinik

  Společnost Google upraví vyhledávání potratových klinik v Mapách Google. Explicitně ve štítcích označí zdravotnická zařízení provádějící potraty, přičemž v případě nejistoty označí zařízení tak, aby bylo zřejmé, že může nabízet jen omezené lékařské služby. Mapy Google totiž ještě nedávno posílaly ženy na protipotratové kliniky.
  Sony čelí v Británii žalobě za okrádání lidí

  Britská aktivistka žaluje Sony za okrádání hráčů. Hrozí mu pokuta 5 miliard liber

  Japonská společnost Sony čelí ve Spojeném království kolektivní žalobě, v jejímž čele stojí aktivistka za lidská práva Alex Neill. Ta tvrdí, že si technologický gigant účtuje za digitální nákup videoher provizi 30 procent. Firma měla okrást asi 9 milionů lidí o 5 miliard liber. Přesně taková jí hrozí pokuta.