Více
  19.1 C
  Czech
  Středa, 6 července, 2022
  HomeZajímavosti

  Zajímavosti

  Redakční výbeř

  NEJNOVĚJŠÍ

  Zaměstnanci Apple Store v Glasgow se přidali k odborům

  Nespokojení zaměstnanci Apple Storu v Glasgow se připojili k odborům

  Odborové hnutí nespokojených zaměstnanců Apple Store překročilo Atlantik. Pracovníci maloobchodní podejny společnosti Apple se ve skotském městě Glasgow připojili k odborovému sdružení. To zastupuje osoby zaměstnané v maloobchodu a dalších sektorech ve Velké Británii.
  EU schválila jednotný USB-C kabel do roku 2024

  EU schválila jednotnou USB-C nabíječku do dvou let

  Evropská unie rozhodla o zavedení jednotného konektoru USB-C pro smartphony a další elektronické produkty. Uživatelům tak brzy postačí jediná nabíječka pro veškerá elektronická zařízení, díky čemuž se omezí elektronický odpad. Verdikt však znamená vážný problém pro společnost Apple.
  Apple WWDC22 v červnu

  Dnes večer odstartuje očekávaná konference Apple WWDC22. Na co se těšit?

  Dnes večer začíná očekávaná vývojářská konference kalifornské společnosti Apple WWDC22 zaměřená na software. Značka na online akci představí nejočekávanější novinku v oblasti jablečných operačních systémů iOS 16, ale také iPadOS 16, macOS 13 a watchOS 9.

  S touto novinkou udržíte s komunitami na Twitteru krok

  Populární sociální síť Twitter získala funkci Komunity teprve nedávno. Již nyní však plánuje její další praktické vylepšení. Tým Twitteru testuje možnost přepínání v těchto specializovaných skupinách mezi časovými osami příspěvků. Cílem je umožnit uživatelům sledovat nejnovější či nejzajímavější dění v komunitách.
  Mladí vrazi se skrývají na sociálních sítích

  Mladí vrazi skrývají své choutky na sociálních sítích s důrazem na soukromí

  V posledních dvou týdnech zabili dva čerstvě plnoletí střelci celkem 31 lidí. Své temné plány přitom přímo i nepřímo sdíleli v soukromých zprávách na sociálních médiích. Tyto platformy, které cílí konkrétně na mladé, nabízejí větší míru soukromí. Nemají však dostatečné prostředky k tomu, aby takový obsah odhalily.
  Elon Musk se vysmál Apple

  Elon Musk se vysmál Apple za další odklad návratu zaměstnanců do kanceláří

  Zaměstnanci společnosti Apple se měli vrátit do kanceláří v září minulého roku, kvůli pandemii covid-19 totiž pracovali více než rok na home office. Jejich návrat do kanceláří byl přitom několikrát odložen. Počátkem dubna cupertinská firma zavedla takzvaný hybridní plán práce. Koncem května měli inženýři v rámci této politiky docházet na pracoviště třikrát týdně. Apple však oznámil další odklad. Výrobci iPhonů se za to na Twitteru vysmál miliardář Elon Musk.
  Zaměstnanci Apple se bouří

  Práce na dálku inženýrů Apple je pro čínský trh životně důležitá

  Cupertinská společnost Apple po svých zaměstnancích ve Spojených státech postupně požaduje vykonávání práce přímo na pracovišti, nikoliv pouze formou home office. Začátkem dubna zavedla takzvaný „hybridní plán” práce. Inženýři firmy proti tomuto kroku protestovali a někteří z nich rezignovali. Pro práci v Číně, která zavádí tvrdá pandemická opatření, je ale práce na dálku životně důležitá.

  Facebook končí s funkcí Přátelé v okolí a také s podcasty

  Společnost Meta překvapila s několika změnami. Veškeré podcastové novinky budou po roce po spuštění ukončeny. Současně končí funkce Přátelé v okolí a další služby související s polohou uživatelů. Dále nebudou k dispozici údaje o informace o počasí, historie polohy a poloha na pozadí. Tyto funkce budou ukončeny ke konci května.
  Telegram možná chystá předplatné

  Telegram možná čeká velká změna v podobě předplatného s výhodami

  Telegram je velice oblíbeným nástrojem pro komunikaci zejména proto, že klade velký důraz na bezpečnost a je zcela zdarma. To se ale muže změnit. Telegram údajně možná testuje nový způsob pro generování zisků. Beta testeři aplikace pro iOS a server Android Police si všimli novou sadu nálepek a emotikonů, které lze odemknout pouze v případě předplatného.
  Evropská komise chystá zákon o digitálních službách

  Velká digitální revoluce? Nový zákon má „zkrotit” technologické giganty

  Evropská komise chystá revoluční legislativu na poli sociálních sítí. Zákon o digitálních službách (DSA) požene velké technologické společnosti k zodpovědnosti za obsah na jejich online platformách a potlačit dezinformace a fake news. Ty se staly velkým problémem v době pandemické krize a invaze ruské armády na Ukrajinu. Panují však obavy ze ztráty svobody slova, za níž tolik bojuje miliardář Elon Musk.
  Apple v Rusku čelí žalobě kvůli pozastavení Apple Pay

  Apple v Rusku čelí žalobě kvůli vypnutí Apple Pay. Odškodnění bude tučné

  Apple v Rusku čelí žalobě kvůli pozastavení platební služby Apple Pay v reakci na vojenskou agresi vůči Ukrajině. Cupertinská společnost uživatele odstřihla od ruské platební karty Mir, která dokázala obejít prvotní omezení služby. Uživatelé v Rusku ve spolupráci s advokátní kanceláří angažující se v podobném incidentu s Netflixem podali hromadnou žalobu. Apple si nejspíše bude muset sáhnout hluboko do kapes.

  Twitter muže uchovávat informace o tweetech i po jejich úpravách

  Začátkem tohoto měsíce sociální síť Twitter oznámila, že zaměstnanci společnosti pracují na novém, dlouho očekávaném tlačítku pro úpravu příspěvků. Twitter si od svého vzniku v roce 2006 vyžádal mnoho změn, ale možnost zpětné úpravy tweetů chyběla a uživatelé tento neduh kritizovali. Podrobnosti o tom, jak tlačítko Upravit bude fungovat, nejsou jasné. Několik informací však přináší vývojářka, která se k funkci dostala.
  Meta chystá nové AR brýle

  Způsobí stejný poprask jako první iPhony, myslí si o svých AR brýlích Zuckerberg

  Společnost Meta, dříve Facebook, své první brýle s rozšířenou realitou (AR) představí v roce 2024. Dostupné ale budou zatím pouze pro vývojáře. to prozradil bývalý zaměstnanec, který se na projektu podílel. Rovněž řekl, že ego Marka Zuckerberga je s chystanými AR brýlemi úzce propleteno. Jsou pro něj něčím jako „svatým grálem”. Zuckerberg dokonce doufá, že způsobí takový poprask jako první iPhony Apple. Odvrátil by tak pozornost od nedávných skandálů Facebooku. 
  Apple zavedl hybridní pracovní plán

  Apple zavedl hybridní plán práce. Zaměstnanci podávají výpovědi

  Apple včera přešel na takzvaný „hybridní plán” práce. Poprvé od začátku pandemie covid-19 v roce 2020 po svých zaměstnancích vyžaduje osobní práci, nikoliv pouze home office. Frustrovaní zaměstnanci však rozhodnutí cupertinské společnosti, které navíc přišlo v obavách ze subvarianty koronavirové varianty omikron, kritizují. Někteří z nich dokonce vyhrožují rezignací či podávají výpovědi.
  Twitter zavede tlačítko Upravit

  Už žádné mazání příspěvků. Twitter pracuje na dlouho očekávané funkci

  Od spuštění populární sociální sítě Twitter v roce 2006 v ní došlo k mnoha změnám. Jedna věc však zůstala stejná a mnoho uživatelů tento nedostatek kritizuje. Není možné zpětně upravovat své příspěvky poté, co již byly zveřejněny. To se ale brzy změní. Společnost chystá tlačítko Upravit. Na chystané funkci firma pracuje už od minulého roku. Zatím však bude dostupná pouze pro některé uživatele.