Více
  20.5 C
  Czech
  Úterý, 5 července, 2022
  HomeApple

  Apple

  Redakční výbeř

  NEJNOVĚJŠÍ

  Zaměstnanci Apple Store v Glasgow se přidali k odborům

  Nespokojení zaměstnanci Apple Storu v Glasgow se připojili k odborům

  Odborové hnutí nespokojených zaměstnanců Apple Store překročilo Atlantik. Pracovníci maloobchodní podejny společnosti Apple se ve skotském městě Glasgow připojili k odborovému sdružení. To zastupuje osoby zaměstnané v maloobchodu a dalších sektorech ve Velké Británii.
  Apple není na Šanghaji závislý tak jako výrobci pro zařízení s Androidem

  Analytici: Apple není na Šanghaji závislý tak jako výrobci telefonů pro Android

  Kalifornská společnost Apple má lepší vyhlídky na zotavení po šoku z uzavření Číny než dodavatelé chytrých telefonů s operačním systémem Android, uvedli analytici ze společnosti Credit Suisseve ve své nové zprávě. Výrobce iPhonů je podle jejich závěrů flexibilnější.
  Apple představil iOS 16

  Apple představil očekávaný iOS 16. Co je nového?

  Kalifornská společnost Apple zahájila svou vývojářskou konferenci WWDC22 představením nového operačního systému iOS 16. Ten přináší novinky v podobě personalizace zamykání obrazovky, ale také se zaměřuje na vylepšení iMessage a usnadnění plateb při nákupech.

  Dnes večer odstartuje očekávaná konference Apple WWDC22. Na co se těšit?

  Dnes večer začíná očekávaná vývojářská konference kalifornské společnosti Apple WWDC22 zaměřená na software. Značka na online akci představí nejočekávanější novinku v oblasti jablečných operačních systémů iOS 16, ale také iPadOS 16, macOS 13 a watchOS 9.
  Trh s chytrými hodinkami zaznamenal nárůst

  Chytrým hodinkám se daří. Trh vykázal čtvrtletní nárůst o 13 procent

  Trh s chytrými hodinkami zaznamenal ve srovnání se stejným obdobím v minulém roce globální čtvrtletní nárůst o 13 procent. A to nehledě na rostoucí inflaci, zastavené dodavatelské řetězce a válku na Ukrajině. Lídrem na trhu zůstává kalifornská společnost Apple. Druhou pozici obsadil jihokorejský Samsung.
  Twitter chystá vylepšení pro funkci Komunity

  S touto novinkou udržíte s komunitami na Twitteru krok

  Populární sociální síť Twitter získala funkci Komunity teprve nedávno. Již nyní však plánuje její další praktické vylepšení. Tým Twitteru testuje možnost přepínání v těchto specializovaných skupinách mezi časovými osami příspěvků. Cílem je umožnit uživatelům sledovat nejnovější či nejzajímavější dění v komunitách.
  Apple zvýší svým zaměstnancům platy

  Boj o technologické talenty. Apple zvýší svým zaměstnancům mzdy

  Kalifornská společnost Apple zvýší o 10 procent platy svým firemním a maloobchodním zaměstnancům nehledě na rostoucí inflaci ve Spojených státech. Výrobce iPhonů se ocitl uprostřed velké bitvy nadnárodních gigantů o úzkou skupinu technologických talentů. Navýšení platů zvažuje také Google.

  iPhone 14 ukradne špičkovou selfie kameru iPhonu 15

  Cupertinská společnost Apple na podzim uvede očekávaný smartphone iPhone 14, a to hned ve čtyřech variantách. Přístroj nabídne nemálo špičkových technologií, ale jedna je opravdu překvapivá. Letošní chytrý telefon Apple získá podle spekulací lepší selfie kameru, která měla být původně součástí iPhonu 15.
  Dodávky smartphonů do Evropy meziročně poklesly

  Dodávky smartphonů do Evropy meziročně klesly o 10 procent

  Podle dnešní zprávy Canalys válka na Ukrajinu vedla v prvním letošním čtvrtletí k meziročnímu poklesu evropských dodávek iPhonů o 10 procent. Podíl na tom má také globální nedostatek čipů související s pandemickou situací v Číně. Hlavní příčinou je však inflace způsobená invazí ruských vojsk na Ukrajinu.
  Elon Musk se vysmál Apple

  Elon Musk se vysmál Apple za další odklad návratu zaměstnanců do kanceláří

  Zaměstnanci společnosti Apple se měli vrátit do kanceláří v září minulého roku, kvůli pandemii covid-19 totiž pracovali více než rok na home office. Jejich návrat do kanceláří byl přitom několikrát odložen. Počátkem dubna cupertinská firma zavedla takzvaný hybridní plán práce. Koncem května měli inženýři v rámci této politiky docházet na pracoviště třikrát týdně. Apple však oznámil další odklad. Výrobci iPhonů se za to na Twitteru vysmál miliardář Elon Musk.
  Na některé produkty si nyní počkáte 3 měsíce

  Chaos v Číně. Na produkty Apple si nyní počkáte až 3 měsíce.

  Společnost Apple čelí kvůli drastickým pandemickým opatřením v Číně vážným problémům. Uzamčení Šanghaje a Pekingu narušilo dodavatelské řetězce a omezilo či zastavilo výrobní závody. Na některé zboží si tak zákazníci ne jen v Americe počkají až tři měsíce. Firma již nyní čelí špatným tržním výsledkům. Tyto problémy by mohly snížit tržby Apple o další 4 až 8 miliard dolarů.

  Odchod legendy. Cesta ikonického iPodu letos končí

  Cupertinská společnost Apple oficiálně oznámila konec éry slavných iPodů. Zájem o ikonický přenosný hudební přehrávač v posledních letech upadal. Stejně tak jako tato zařízení ustoupila moderním smartphonům, také iPod nepřekvapivě předává žezlo iPhonům. Poslední zbývající model z rodiny jablečných přehrávačů iPod Touch je k dostání do vyprodání zásob.
  Zaměstnanci Apple se bouří

  Práce na dálku inženýrů Apple je pro čínský trh životně důležitá

  Cupertinská společnost Apple po svých zaměstnancích ve Spojených státech postupně požaduje vykonávání práce přímo na pracovišti, nikoliv pouze formou home office. Začátkem dubna zavedla takzvaný „hybridní plán” práce. Inženýři firmy proti tomuto kroku protestovali a někteří z nich rezignovali. Pro práci v Číně, která zavádí tvrdá pandemická opatření, je ale práce na dálku životně důležitá.
  Nový patent Apple zahrnuje Apple Car

  Apple se snaží vývoj Apple Car urychlit. Podal nový patent

  Projekt Titan, za nímž se skrývá vývoj Apple Car, prvního autonomního vozidla Apple, se pomalu stal mýtem. Díky patentům, automobilovým expertům a jejich 3D modelům víme, jak by Apple Car mělo vypadat. Zda bude skutečně dokončeno je však otázka. Původně automobil chtěl mít Apple hotový v roce 2025. Podle některých hlasů je tento plán příliš ambiciózní. Že to Apple nevzdal však potvrzuje aktuální patent, který se týká naváděcího systému.
  Evropská komise obvinila Apple s porušení hospodářské soutěže

  Evropská komise Apple obvinila z porušení hospodářské soutěže

  Evropská komise obvinila společnost Apple z toho, že konkurenčním firmám neumožnila přístup k platební službě Apple Pay. Porušila tím právo hospodářské soutěže. Takové chování totiž muže vést k vyloučení konkurence, snížené inovaci a zúženým volbám pro zákazníky. Apple obvinění odmítá a Evropské komisi slibuje spolupráci.