Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Nejzajímavější novinky v betaverzi iOS 15

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dneska oficiálně začíná veřejná beta verze pro iOS 15. V článku se podíváme na nejzajímavější novinky a funkce, které aktualizace přinese.

  SharePlay a dlouho očekáváné aktualizace pro FaceTime

  Největší novinkou je SharePlay, což je nový systém postavený nad FaceTime. SharePlay umožňuje sdílet televizní pořady, filmy, hudbu a podcasty s přáteli a rodinou.

  Protože se obsah streamuje lokálně, musí k němu mít přístup každý, kdo ho sleduje nebo poslouchá. Což bohužel znamená, že nemůžete například sdílet epizodu Peaky Blinders s kamarádem, který není předplatitelem Netflixu. Ani se oba nemůžete dívat na stejný film, pokud si ho v iTunes koupil jen jeden z vás.

  FaceTime se dočkal celé řady dlouho očekávaných aktualizací. Například zobrazení mřížky, sdílení obrazovky, režim na výšku, možnost rozmazání pozadí a možnost FaceTime s uživateli Windowsu a Androidu ve webových prohlížečích.

  Režimy pro soustředění

  Při nastavení režimů si vybíráte aplikace a oznámení, ze kterých chcete dostávat upozornění. Díky tomu se můžete lépe soustředit, aniž byste se museli obávat, že vám unikne důležitá zpráva od šéfa v pracovním režimu nebo rodinná fotografie ve velké skupinové konverzaci v osobním režimu.

  Například „pracovní“ režim soustředění lze nastavit tak, aby se aktivoval, když jste v práci, a ztlumil všechna oznámení s výjimkou e-mailu a kalendáře, a automaticky se vypnul, když jste mimo práci. Režimy lze spouštět v určitý čas, na určitém místě (například když přijdete z práce domů) nebo při otevření konkrétní aplikace.

  Předělaný prohlížeč Safari

  Safari bylo v iOS 15 zcela přepracováno. Byl kladen velký důraz na design pro ovládání jednou rukou. Nyní je například lišta pro vyhledávání ve spodní části obrazovky. Jsou zde i nová gesta a funkce seskupování karet. Všechny vaše karty z různých zařízení Apple budou synchronizovány v reálném čase a mírným tahem nahoru zespodu se všechny zobrazí.

  Live Text

  Technicky nejpůsobivější součástí aktualizací je funkce Live Text. Live Text umožňuje namířit fotoaparát na jakýkoli ručně psaný text a získat z něj telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, přeložit je nebo je přímo vložit do textového pole. Funkce je zařazena na úroveň systému – to znamená, že je k dispozici vždy, když si prohlížíte nějaký obrázek, ať už v živém přenosu z kamery nebo na webu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS