Více
  1.1 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022
  HomeSoftware

  Software

  Redakční výbeř

  Reklama

  NEJNOVĚJŠÍ

  Horizon Worlds od společnosti Meta: první krok do světa metaverse

  Horizon Worlds od společnosti Meta: první krok do světa metaverse

  Společnost Meta ve čtvrtek oznámila, že dlouho připravovaná bezplatná hra pro komunikaci ve virtuální realitě Horizon Worlds je nyní přístupná všem starším 18 let s VR headsetem Quest 2. Bohužel zatím jen ve Spojených státech a Kanadě, ale postupem času by se měla dostat i do Evropy.
  Tinder zavádí nové možnosti, jak přidat svoji oblíbenou hudbu na profil

  Tinder zavádí nové možnosti, jak přidat svoji oblíbenou hudbu na profil

  tify spouští novou funkci "Music Mode". Po povolení funkce v nastavení uslyšíte při prohlížení profilu potenciálního protějšku 30sekundovou smyčku vybrané písně.
  Discord Prémiové členství: Nový způsob, jak monetizovat servery

  Discord Prémiové členství: Nový způsob, jak monetizovat servery

  Mála skupina uživatelů na Discordu bude moct otestovat novou funkci nazvanou Prémiové členství. Funkce umožňuje majitelům serverů zpoplatnit část nebo celý server.

  Microsoft oznámil Teams Essentials: Samostatná verze Teams určená pro malé a střední podniky

  Microsoft dnes oznámil uvedení Microsoft Teams Essentials, verzi služby Microsoft Teams, která je určená speciálně pro malé a střední podniky. Teams Essentials poskytuje malým firmám profesionální a cenově dostupné řešení pro schůzky, které podporuje spojení, spolupráci a produktivitu v hybridním pracovním prostředí.
  Spotify končí s oblíbenou funkcí pro řidiče

  Spotify končí s oblíbenou funkcí pro řidiče

  Společnost Spotify oznámila, že hodlá ukončit funkci Car View, která byla představena na začátku roku 2019 jako způsob, jak méně rozptylovat řidiče za jízdy.
  Spotify Discover: Nový způsob, jak objevovat hudbu

  Spotify Discover: Nový způsob, jak objevovat hudbu

  Spotify testuje novou funkci s názvem Discover. Ta umožňuje uživatelům procházet videoklipy s možností lajkování a přeskakování podobně jako na TikToku.
  Android mobil

  Devět milionů telefonů s operačním systémem Android bylo infikováno novým malwarem

  Minimálně 9,3 milionu zařízení se systémem Android bylo infikováno novým typem malwaru. Ten se v aplikaci AppGallery společnosti Huawei maskuje jako desítky arkádových her, stříleček a strategií. Po nainstalování začne krást informace o zařízení a čísla mobilních telefonů obětí.

  YouTube má v plánu přestat ukazovat počet disliků u videí

  YouTube oznámil, že u videí plánuje skrývat počet disliků. Společnost uvádí, že tato změna má zabránit tomu, aby se menší tvůrci stávali terčem obtěžování. Změna má také podpořit "respektující interakce mezi diváky a tvůrci". Změna je již zavedená v Americe a nejspíš se v následujících týdnech dostane i do Evropy.
  Instagram

  Nová funkce Take a Break pro Instagram doporučí uživatelům pauzu při nadměrném používání aplikace

  Šéf Instagramu Adam Mosseri ve středu na svém profilu uvedl, že sociální síť testuje dlouho očekávanou funkci Take a Break, která uživatelům doporučí pauzu, když na ní stráví delší dobu.
  Instagram

  Instagram plánuje zavést předplatné

  Instagram se inspiruje platformami jako je Patreon a Onlyfans a zavádí způsob, jak podpořit své oblíbené tvůrce, a to formou předplatného. Po zavedení předplatného by mohli tvůrci na Instagramu prodávat svůj exkluzivní obsah ve formě příběhů a příspěvků.
  Microsoft Teams

  Microsoft plánuje další velkou aktualizaci pro Teams, tentokrát se zaměří na metaverse

  Microsoft se zapojuje do závodu o vybudování "nového virtuálního světa" metaverse a to pouhých několik dní poté, co se společnost Facebook přejmenovala na Meta. Microsoft v příštím roce zavede Mesh, platformu pro spolupráci v oblasti virtuálních zážitků, přímo do aplikace Microsoft Teams.

  Netflix celosvětově spustil své první hry pro Android

  Netflix dělá velký krok vpřed se svými herními ambicemi. Všichni předplatitelé mohou nyní hrát pět mobilních her na zařízeních se systémem Android a to bez příplatku.
  Adobe program

  Nový nástroj pro tvorbu deepfaků: Projekt Morpheus od Adobe

  Na včerejší výroční konferenci představila společnost Adobe svůj nový nástroj s názvem "Projekt Morpheus". Ten demonstruje potenciál integrace technik deepfaků do jejích produktů.
  Mikrofon

  Další konkurent pro Clubhouse? Amazon buduje novou sociální síť

  Další na seznamu společností, které se pustily do vývoje sociální sítě založené na hlasové komunikaci, je Amazon. Budoucí aplikace od Amazonu s kódovým označením "Project Mic" umožní komukoli vytvářet a šířit živé rozhlasové vysílání doplněné hudbou.
  Xbox ovladač

  Ode dneška můžete hrát na Xboxu PC hry pomocí GeForce Now

  Společnost Nvidia dnes v prohlížeči Microsoft Edge odemkla přístup ke své streamovací službě GeForce Now a tím tak umožnila majitelům konzole Xbox hrát počítačové hry. Celkem můžete pomocí GeForce Now hrát více než 1 000 her, takže nebudete mít o výběr nouzi.
  Reklama
  Reklama