Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  YouTube konečně přestane zobrazovat videa Shorts na hlavní stránce kanálů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  YouTube dnes oznámil změnu designu, která rozdělí video obsah na všech stránkách kanálů do tří různých záložek. Jedna je určena pro klasická videa, druhá pouze pro Shorts a třetí pro videa Live. A to včetně minulých, současných a nadcházejících živých přenosů. Informovaly o tom servery Tech Crunch a 9to5Google.

  Formát krátkých videí s názvem Shorts je již delší dobu prosazován společností YouTube. Ten se ale začal objevovat všude v rámci služby, což se mnoha divákům nelíbilo. Nové změny proto umožní uživatelům snadnější přístup k typům videí, která chtějí na YouTube sledovat. Jedná se podle společnosti YouTube o krok, který byl učiněn na základě zpětné vazby od uživatelů.

  „Slyšeli jsme, že to divákům usnadní objevování obsahu, který je na stránce kanálu tvůrce nejvíce zajímá, takže jsme rádi, že vám tuto novinku můžeme nabídnout!“ uvedla společnost v prohlášení.

  Změna přinese něco pozitivního pro každého

  Aktualizace tedy znamená, že krátká videa a živé přenosy se již nebudou nacházet na hlavní kartě Videa na stránce kanálu. To by se mohlo líbit dlouholetým divákům YouTube, kteří v posledních měsících neocenili pronikání krátkého obsahu do videokanálů.

  Nicméně těm, kteří rádi sledují krátké videa, nabízí změna designu způsob, jak najít na YouTube více krátkých videí. Když nyní uživatelé sledují krátká videa v kanálu Shorts v hlavní aplikaci YouTube a poté přejdou na kanál tvůrce, budou přesměrováni přímo na tuto novou kartu Shorts, kde mohou sledovat ještě více krátkého obsahu. To by mohlo YouTube pomoci zvýšit sledovanost krátkých videí, protože tito uživatelé již nebudou okamžitě ztraceni k dlouhému obsahu tvůrce, jako tomu bylo dříve.

  Ve všech záložkách budou k dispozici také filtry „Nedávno nahrané“ a „Populární“. Aktualizace se zavádí ode dneška a v příštích týdnech bude plně k dispozici ve všech zařízeních. Jak uvedl server Tech Crunch, první ohlasy uživatelů na změnu byly pozitivní. Uživatelé na Twitteru oceňují, že každý typ obsahu má svou vlastní samostatnou kategorii.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS