Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Instagram si došlápne na uživatele mladší 13 let. Pomůže mu v tom AI

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Sociální síť Instagram vlastněná společností Meta testuje dva nové způsoby ověřování věku, včetně systému umělé inteligence a strojového učení. Registrace bude uživateli povolena až poté, co technologie společnosti Yoti vyhodnotí věk uživatele na základě skenu obličeje, napsal web The Verge.

  Sociální síť Instagram vlastněná společností Meta, dříve Facebook, umožňuje registraci uživatelům, kteří již dosáhli 13 let. Tohle pravidlo však příliš zodpovědně neprosazovala.

  Podle serveru The Verge se až do roku 2019 platforma neobtěžovala požádat uživatele o datum narození, natož aby se tyto informace pokusila potvrdit.

  Instagram se na ověřování věku začal zaměřovat až poté, co se na sociální síť zaměřili experti na soukromí a bezpečnost dětí. Platforma začala vyžadovat potvrzení věku až po jeho editaci teenagerů na 18 let formou skenu ID dokladů.

  Sociální síť nyní testuje dva nové způsoby, jak spolehlivě věk uživatelů ověřit a došlápnout si na osoby mladší 13 let.

  První metoda zvaná „social vouching“ bude spočívat v tom, že Instagram při registraci uživatele osloví tři náhodné sledující dané osoby ve věku nejméně 18 let, kteří musejí do tří dnů potvrdit jeho věk.

  Váš věk nyní odhadne AI

  Druhou možnost bude umělá inteligence (AI) v kombinaci se strojovým učením od společnosti třetí strany Yoti, která se specializuje na poskytování nástrojů pro ověřování věku.

  Instagram díky nástroji společnosti Yoti rozpozná na základě skenu vašeho obličeje, zda vám již bylo 13 let.

  Demo systému si můžete vyzkoušet sami na této webové stránce. Rovnou je třeba uvést, že Yoti si v systému uložené fotky uživatelů neukládá.

  Technologie se však zatím nachází v rané fázi vývoje a není dokonalá. V případě uživatelů do 24 let může mít odchylku v odhadu jejich věku o 2,5 roku. Přesnost také ovlivňuje pohlaví a barva pleti.

  Kromě toho redakce The Verge přiznala, že webové demo oklamala fotografií přidrženou u kamery. A také není jisté, jak bude nástroj fungovat na Instagramu.

  Jednoznačně však systém ověřování věku Instagramu v oddělení teenagerů od dospělých pomůže.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS