Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Galaxy Watch 5 ohromí rychlejším dobíjením a větší výdrží

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Očekávané chytré hodinky od společnosti Samsung Galaxy Watch 5 budou v dostání ve třech variantách. Hlavní novinkou, která jistě potěší všechny uživatele těchto produktů, bude rychlejší nabíjení, píše server 9to5Google.

  Výdrž chytrých hodinek, věčné téma všech uživatelů. Výrobci se snaží popasovat s nelehkých úkolem. Zvýšit jejich výdrž. Je však obtížné zachovat praktické rozměry pro pohodlné nošení smartwatch na zápěstí a nacpat do nich větší, výkonnější baterie.

  I ty nejlepší aktuální chytré hodinky na trhu vydrží v nabitém stavu maximálně den. Tento problém konečně vyřeší jihokorejská společnost Samsung se svými chystanými Galaxy Watch 5.

  Některé parametry této řady pod modelovým označením SM-R900, SM-R910 a SM-R920 prozradily dokumenty Federální komise pro komunikaci.

  Server 9to5Google připomíná informace ze začátku měsíce týkající se toho, že Samsung opustí řadu „Classic“ a místo toho nabídne rovnou tři varianty Galaxy Watch 5. SM-R900 budou menší variantou (40 mm) a SM-R910 větší variantou (44 mm). Pod označením SM-R920 se skrývají Galaxy Watch 5 Pro.

  Tam kde selhaly Pixel Watch

  Zásadním zjištěním je, že testování hodinek probíhalo s pomocí 10W adaptéru. Ve světě smartphonů jde o pomalé napájení. Zde se však bavíme o chytrých hodinkách. Předchozí modely Galaxy Watch podporovaly pouze 5W adaptér. Nová generace se tedy dobije dvojnásobnou rychlostí.

  Samsung především konečně vyřeší krizi s výdrží chytrých hodinek. Menší varianta Galaxy Watch 5 bude mít již podle dřívějších informací baterii 276 mAh a větší nabídne akumulátor s kapacitou 397 mAh.

  Největší baterií však ohromí Galaxy Watch 5 Pro, které se budou pyšnit kapacitou 572 mAh. Bez rychlejších adaptérů by větší akumulátory pouze nešikovně prodloužily dobu nabíjení. V tomto případě se však jedná o „smrtící kombo“.

  Samsung tak uspěje tam, kde selhal Google se svými chystaným Pixel Watch. Tyto smartwatch podle 9to5Google nabídnou kapacitu baterie pod 300 mAh.

  Galaxy Watch 5 nebudou mít podle dostupných informací otočnou lunetu. Podporovat ovšem mají Bluetooth, Wi-Fi a NFC. K dispozici budou také varianty s LTE připojením.

  Další informace očekávejte v srpnu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS