Více
  14.3 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Řešení nízké výdrže chytrých hodinek na dosah? Galaxy Watch 5 mají dostat nabušenou baterii

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dokonce i ty nejšpičkovější chytré hodinky mají nízkou výdrž baterie. Technologičtí giganti před sebou mají těžký úkol. Musejí spojit větší kapacitu akumulátorů s nízkou váhou a přijatelnými rozměry hodinek pro jejich příjemnou nositelnost. Letos bychom se měli dočkat nových variant hodinek řady Galaxy Watch, včetně Galaxy Watch 5 Pro. Podle exkluzivních informací webu SamMobile mají mít nabušenou baterii. 

  Výdrž chytrých hodinek je věčný problém a předmět kritiky mnoha uživatelů. Ani nejlepší hodinky nevydrží nabité déle než 24 hodin. 

  Apple Watch 7 jsou podle informací serveru Product Reviews považovány za nejšpičkovější chytré hodiny na aktuálním trhu. Testy redakce ale demonstrovaly, že jejich baterie vydrží sotva 24 hodin. 

  Pokud si uživatel chce naplánovat, kdy si své hodinky nabít, aby mu vydržely pro konkrétní část dne, je to komplikace, zvláště pak, pokud je využívá k monitorování spánku. 

  Problém je, že zákazníci chtějí větší výdrž, hodiny však současně musejí být lehké a mít přiměřené rozměry pro pohodlnou nositelnost. 

  Čím větší výdrž baterie, tím její větší rozměry. Technologické giganty to staví do obtížné situace. Musejí přijít na to, jak spojit velkou výdrž a rozměry akumulátoru s praktičností samotného zařízení. 

  Má Samsung řešení?

  Minulý rok se Samsung vytasil s Galaxy Watch 4 a Galaxy Watch Classic. Podle nejmenovaných zdrojů webu SamMobile by Jihokorejci mohli pracovat na Galaxy Watch 5 Pro. 

  Současně jsou v očekávání hodinky Galaxy Watch 5 a Classic. Hodinky pod modelovým číslem SM-R925, které by měly být variantou „Pro”, mají ve svém těle mít uloženou nadupanou 572mAh baterii. 

  Hodinky Galaxy Watch 4 přitom měly baterii o kapacitě 361 mAh. Taková baterie by byla oproti současným hodinkám jihokorejské společnosti obrovským zlepšením. Baterii Galaxy Watch 4 by kapacitou překonala o 60 procent.

  Je však otázkou, jak si Samsung s výše zmíněnými překážkami poradí. Firma totiž u svých hodinek přešla z vlastního operačního systému Tizer na Wear OS od Googlu umožňující instalaci aplikací třetích stran, což v případě Galaxy Watch 4 ještě výdrž snížilo.

  Podle SamMobile to chce Samsung s Galaxy Watch 5 Pro napravit. Není ovšem stoprocentně jisté, že hodinky s vytuněnou baterií vůbec vydá. 

  Dalším hráčem na trhu, který by mohl problém s bateriemi překonat, je Google a jeho Pixel Watch. Společnost své nové bezrámečkové hodinky vydá letos. K jejich představení by údajně mělo dojít 26. května.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS