Více
  1.1 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022

  Společnost LG Display představila OLED EX, novou generaci technologie OLED s lepším obrazem a jasem

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Těsně před veletrhem CES 2022 představila společnost LG Display novou generaci technologie OLED s názvem OLED EX. Ta podle společnosti zvýší jas až o 30 %, zvýší přesnost obrazu a umožní daleko menší rámečky.

  OLED je zkratka pro „organic light emitting diode“ – organická světelná dioda. Část EX ve slově OLED EX je podle společnosti kombinací slov „Evolution“ a „eXperience“.

  Hlavní výhodou OLED je, že každý jednotlivý pixel lze vypnout a zapnout nezávisle. To umožňuje „pravou“ černou barvu a vysoký kontrast. Displeje OLED mají však většinou menší jas než jejich LED protějšky – to má právě napravit technologie EX.

  „Přestože celosvětový trh s televizory zaznamenal v letošním roce 12% pokles, zaznamenali jsme 70% nárůst prodeje OLED,“ uvedl Dr. Oh Chang-ho, výkonný viceprezident a vedoucí divize TV Business Unit společnosti LG Display. „S naší novou technologií OLED EX chceme díky vývoji naší technologie OLED, algoritmů a designu poskytovat zákazníkům ještě inovativnější zážitky na vysoké úrovni.“

  Jak technologie OLED EX funguje?

  Rozdíl mezi standardní technologií OLED a OLED EX spočívá v tom, že místo vodíku se v této technologii používají sloučeniny deuteria. Společnost vyrábí sloučeniny deuteria extrakcí z vody a používá je v diodách. Po stabilizaci a kombinaci s umělou inteligencí společnosti LG mají být diody jasnější a účinnější.

  Umělá inteligence předpovídá využití jednotlivých světelných diod v televizi na základě vašich osobních návyků při sledování a přesně řídí příkon displeje, aby přesněji vyjádřil detaily a barvy přehrávaného videoobsahu. Tato technologie je dostupná až do rozlišení 8K.

  Kvalita obrazu není jediným vylepšením televizorů OLED EX. Nová technologie umožňuje snížit tloušťku rámečku displeje z šesti milimetrů na čtyři u 65palcových televizorů. To se nemusí zdát jako velké zlepšení, ale v tomto měřítku je i to nejmenší zmenšení rozdíl.

  Možná nejlepší na oznámení je to, že OLED EX není koncept ani se nebude vyskytovat pouze v prototypech – nová zobrazovací technologie bude od druhého čtvrtletí příštího roku použita v každém televizoru OLED vyráběném v jihokorejském Paju a čínském Guangzhou společnosti Samsung.

  Společnost LG neuvedla, kdy uvede na trh své první výrobky, které budou využívat OLED EX. Podle všeho by to ale mohlo být již v polovině roku 2022.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Intel plánuje v únoru vydat specializovaný čip pro těžbu bitcoinů

  Intel plánuje v únoru vydat specializovaný čip pro těžbu bitcoinů

  Svůj specializovaný čip s názvem Bonanza Mine představí čipový gigant na Mezinárodní konferenci o polovodičových obvodech (ISSCC). Informace vyplívají z oficiální agendy konference.
  Litra Glow

  Logitech for Creators přichází s dalším produktem. Tentokrát se jedná o levné světlo pro streamery

  Pro streamery a tvůrce videí je dobré osvětlení základ úspěchu. Proto společnost Logitech pod svou značkou Logitech for Creators představila nové osvětlovací zařízení s názvem Litra Glow. Podle společnosti dokáže světlo zajistit přirozený a zářivý vzhled u všech odstínů pleti.
  Canon tiskárna

  Nedostatek polovodičů zasáhl i společnost Canon. Ta musela začít vyrábět své tonerové kazety bez čipů

  Světový nedostatek čipů zasáhl dokonce i výrobce tiskáren. Čipy se nevyužívají jen v samotných tiskárnách, ale i v tonerových kazetách, díky kterým může tiskárna zjistit autentizaci kazety a hladinu inkoustu. Společnost Canon byla nucena začít vyrábět inkoustové kazety bez čipů, se kterými některé tiskárny odmítají pracovat.
  Samsung představil novou OLED technologii s názvem QD-OLED. Má mít širší barevný gamut a vyšší jas

  Samsung představil novou OLED technologii s názvem QD-OLED. Má mít širší barevný gamut a vyšší jas

  Pokud jste tento rok plánovali koupit OLED televizi či monitor, možná byste měli ještě chvíli počkat. Důvodem je nová technologie QD-OLED od Samsungu, která se do zařízení dostane oficiálně v roce 2022.
  První herní tablet s RTX 3050 Ti: Asus ROG Flow Z13

  První herní tablet s RTX 3050 Ti: Asus ROG Flow Z13

  "Nejvýkonnější herní tablet na světě", tak označila společnost Asus její nejnovější zařízení Asus ROG Flow Z13, které oznámila na veletrhu CES 2022. Jedná se o nástupce modelu ROG Flow X13 z roku 2021 a představuje nový koncept hybridního herního tabletu. K dispozici je dok s externí grafickou kartou a rozšířenou konektivitou.
  Samsung Home Hub: Nový tablet ke snadnému spravování vaší chytré domácnosti

  Samsung Home Hub: Nový tablet ke snadnému spravování vaší chytré domácnosti

  Na veletrhu CES 2022 představila tento týden společnost Samsung svůj první samostatný ovladač chytré domácnosti SmartThings. Tablet Samsung Home Hub je navržen jako centrální místo, kde můžete lehce monitorovat a ovládat svoji chytrou domácnost.
  Reklama
  Reklama
  Reklama