Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Zklamání. Pixel Watch krizi s výdrží chytrých hodinek nevyřeší

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Chytré hodinky Pixel Watch společnost Google představila již v květnu na konferenci I/O. Příliš mnoho informací však o zařízení neprozradila. Redakce serveru 9to5mac nyní přišla s informací, která nepotěší. Pixel Watch tradiční problém s nízkou výdrží chytrých hodinek nevyřeší. Při běžném používání vydrží asi 24 hodin. 

  Chytré hodinky jsou praktická zařízení těšící se velké oblibě po celém světě, a to zejména díky funkcím z oblasti zdraví a fitness. Uživatelé však dlouhodobě kritizují slabou výdrž jejich baterií. Dokonce i nejšpičkovější chytré hodinky na trhu jako Apple Watch 7 vydrží při běžném používání 24 hodin. 

  Technologické společnosti řeší obtížný úkol. Musejí do konstrukce hodinek vměstnat větší akumulátor. Hodinky se ovšem musejí vyznačovat přijatelnými rozměry a vahou pro pohodlnou nositelnost na zápěstí. 

  Za takovou naději můžeme považovat Galaxy Watch 5, které slibují kapacitu baterie na úrovni 572 mAh. To je o 60 procent více než v případě Galaxy Watch 4. 

  Očekávalo se však, že krizi slabé výdrže plně nabitých chytrých hodinek vyřeší také Pixel Watch představené společností Google na květnové konferenci I/O. 

  Google na očekávané akci uvedl některé specifikace Pixel Watch s velmi minimalistickým designem, jako je možnost placení, instalace aplikací díky Wear OS či propojení s fitness službami Fitbit. 

  Revoluce se nekoná 

  Podle informací webu GSMArena odkazujícího na server 9to5Mac není výdrž baterie Pixel Watch žádná sláva. 

  Chytré hodinky od Googlu mají akumulátor s kapacitou 300 mAh, což je srovnatelné s baterií o kapacitě 309 mAh u větší verze Apple Watch 7 a větší varianty Galaxy Watch 4 od Samsungu

  Podle těch, co měli možnost Pixel Watch otestovat, vydrží hodinky po plném nabití zhruba den. Není však jasné, zda byl po celou dobu testování spuštěn režim Always On Display. Při něm displej ukazuje čas, stav baterie a příchozí notifikace, i když je vypnutý. 

  Mezitím 9to5mac zveřejnil informace o úložišti 32 GB a operační paměti, která má být vyšší než 1,5 GB. 

  Hodinky mají disponovat čipsetem Exynos 9110 s 10nm velikostí tranzistorů a koprocesor Cortex-M33. 

  Pixel Watch budou k dostání ve Wi-Fi verzi, dostanou však také eSIM verzi s podporou LTE. Není však jasné, zda bude tato verze dostupná také v Evropě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS