Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  KFC chystá herní konzoli! Má zvládnout hry, ale i ohřát jídlo. Prý nejde o vtip

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Krátce před Štědrým dnem obletěla svět zpráva o chystané herní konzoli fastfoodového řetězce KFC. Zpočátku si všichni mysleli, že jde o vtip. Později se ale ukázalo, že KFConsole chce skutečně konkurovat velikánům jako PlayStation nebo Xbox. V příštím roce má jít do sériové výroby.

  KFC nepatří mezi zrovna technologického velikána, na poli rychlého občerstvení mu však patří hlasité slovo. Americká firma se rozhodla představit v předvánočním čase novinku. Nejde o žádné nové jídlo nebo pochutinu, menu to vlastně ale svým způsobem je.

  Hra plus občerstvení. To je plán společnosti z amerického Kentucky. Má jít o normální herní konzoli, jakou se pyšní třeba PlayStation. Jeden rozdíl tu ale je. Kromě toho, že si na ní budete moct zahrát, ohřeje vám jídlo. Přesně tak, ve speciálním boxu se bude používáním konzole žhavit prostředí, které dokáže udržet jídlo teplé.

  Z technologického hlediska má jít o celkem výkonnou sestavu. Základem by měla být počítačová platforma Intel NUC 9 Extréme s grafikou GeForce RTX. To není vůbec zlé. Stejné komponenty se využívají třeba v Asusech, počítačích známých díky propracovaným herním vlastnostem.

  Američané jsou připraveni na sériovou výrobu. Tedy alespoň to tak tvrdí. Cenovku zatím neznáme a je otázkou, zda si dokáže KFConsole najít místo v přeplněném herním světě. Každopádně jako kuriozita určitě obstojí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS