Více
  0.5 C
  Czech
  Sobota, 3 prosince, 2022

  Google Play slaví desáté narozeniny. Dostal nové logo

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Služba Google Play dnes oficiálně slaví 10 let a společnost Google proto představila nové logo, které má více odrážet firemní kouzlo, a zvýšení počtu bodů za nákupy. Podle statistik je obchod společnosti Google stále velice populární. Informoval o tom The Verge.

  Online obchod s aplikacemi Google Play slaví 10 let. Společnost Google poroto představila nové logo, které má mnohem více odpovídat stylu produktů Googlu.

  Google ztlumil odstíny modré, červené, žluté a zelené. Tyto barvy tak mnohem více odpovídají barevným odstínům, které Google používá pro mnoho svých dalších služeb.

  „Představujeme nové logo, které lépe odráží kouzlo společnosti Google a odpovídá značce mnoha našich užitečných produktů, vyhledávání, Asistenta, Fotek, Gmailu a dalších“, oznámil viceprezident Google Play Tian Lim.

  Stejně jako v případě změny loga u Google Chrome, k níž došlo poprvé za 8 let, se jedná spíše o drobnou kosmetickou úpravu barev. Logo prohlížeče Chrome bylo po úpravě barvami naopak jasnější a atraktivnější.

  A to podle serveru The Verge nejsou všechny novinky. Uživatelé Googlu dostali dárek v podobě navýšení takzvaných Play Points. Za všechno, co si v Google Play nakoupíte, získáte 10x více bodů.

  Zahájení kampaně se liší země od země. V České republice zatím služba bohužel není dostupná.

  Cesta Google Play

  Služba Google Play vznikla v roce 2008 pod názvem Android Market. Google si stanovil za cíl sjednotit všechny své online obchody pod jednu střechu. Android Market nabízel jen omezené množství služeb, než prodělal v roce 2012 změnu názvu na Google Play.

  Platforma se zaměřuje na distribuci různých „produktů“. Obchod Google Play je zaměřen na aplikace, Google Play Music na hudbu, Google Play Movies & TV na videoobsah a Google Play Books na elektronické knihy.

  V obchodě byl také po určitou dobu k dispozici digitální novinový stánek a prodej hardwaru, jako jsou zařízení Nexus či Chromebooky.

  Google Play je stále nesmírně oblíbenou službou. Měsíčně ji používá 2,5 miliardy osob ve více než 190 zemích světa.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS