Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Google pracuje na herních Chromeboocích

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Ambice společnosti Google v oblasti herních Chromebooků se stávají čím dál tím silnější. V testovacích verzích operačního systému Chrome OS se objevily odkazy na nové herní Chromebooky a jejich RGB klávesnice.

  Dá se říct, že Chromebooky nejsou nutně nejvýkonnější notebooky. Určitě byste si ho nechtěli vybírat pro náročnou práci, jako je programování nebo hraní her.

  Je ale pravda, že některé hry si již dokážete na Chromeboocích zahrát. Díky obchodu Google Play máte k dispozici celou řadu titulů pro Android. A díky přítomnosti platforem, jako jsou Google Stadia a GeForce Now, můžete přes cloud hrát i náročnější hry – není to ale to pravé ořechové.

  Jak se však operační systém Chrome OS stává vyspělejším a schopnějším, výrobci OEM a výrobci čipů se údajně připravují na uvedení nové třídy Chromebooků určených speciálně pro hráče.

  Steam již nějakou dobu pracuje na podpoře pro Chromebooky

  Již nějakou dobu probíhají snahy o převedení celé platformy Steam na Chromebooky. Základ celého tohoto úsilí je nový linuxový kontejner s kódovým označením Borealis. Právě v době, kdy se dokončuje, by se na trhu mohly objevit Chromebooky zaměřené na hry.

  Podle změn v kódu systému Chrome OS v posledních několika týdnech začala společnost Google pracovat na podpoře Chromebooků s plnobarevnými klávesnicemi RGB. Tento typ klávesnic je právě známý u herních produktů.

  V kódu bylo nalezeno, že každou klávesu klávesnice lze individuálně přizpůsobit podle svých představ. Lze také měnit intenzitu červeného, zeleného a modrého osvětlení, čímž se vytvoří různé barvy a upraví se celkový jas podsvícení klávesnice.

  Na první pohled by se dalo říci, že jde jen o podporu externích klávesnic, které si můžete k Chromebookům dokoupit. Zjistilo se ale, že spíše než o obecnou funkci se podpora RGB v operačním systému Chrome OS připravuje pro několik vybraných nevydaných zařízení.

  Server 9to5google našel tři kódové označení nadcházejících zařízení, které jsou spojeny s podporou RGB klávesnic – Vell, Taniks, a Ripple.

  Vell a Taniks jsou údajně Chromebooky poháněny čipovými sadami Intel 12. generace Alder Lake a mohly by být spojeny se společnostmi HP a Lenovo. Ripple je naopak interní kódové označení pro odnímatelnou klávesnici, nikoli pro model Chromebooku.

  V tuto chvíli je těžké říct, kdy se některý z těchto herních Chromebooků objeví. Je ale možné, že Google v blízké budoucnosti začne více mluvit o svých herních ambicích, čím by tyto informace potvrdil. Doufejme, že to vše je znamením, a že oficiální podpora her ze služby Steam je pro Chromebooky konečně na obzoru.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS