Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Chrome upgradoval historii vyhledávání, nyní se třídí do „Journeys“

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Google Chrome zavádí novou funkci Journeys (česky Cesty), která vám umožní vrátit se ke starým relacím procházení na základě hledaného tématu. Funkce uspořádá vaši historii vyhledávání do různých kategorií, které poté můžete upravovat či smazat.

  Když do vyhledávacího řádku zadáte slovo související s nějakým tématem, které jste v minulosti procházeli, zobrazí se vám tlačítko „Resume your search“. Po kliknutí na tlačítko vás Chrome přesměruje na související stránky, které jste již navštívili.

  Vaše „Cesty“ můžete také nalézt na stránce „Chrome History Journeys“, kde uvidíte seznam příslušných navštívených stránek a můžete rychle pokračovat tam, kde jste skončili, ať už to bylo dnes nebo před několika týdny.

  Pokud jste byli například ponořeni do výzkumu o hokeji, měly by se vám při pozdějším zadání jména tohoto sportu zobrazit všechny související stránky, které jste dříve navštívili. Funkce bude také poskytovat návrhy stránek, na základě toho, kde jste nejvíc strávili času.

  Zatím to vypadá, že by to mohlo být mnohem pohodlnější řešení než hledat v historii vyhledávání jednu stránku, kterou jste navštívili před třemi týdny. Celou funkci můžete samozřejmě vypnout, pokud ji nechcete vůbec používat.

  Funkce se jinak chová jako klasická historie prohlížení. Je přítomná jen na vašem zařízení, pokud nejste přihlášeni ke Google účtu a nemáte zapnutou synchronizaci historie. Z Journeys můžete tedy odstranit jakékoliv webové stránky či celé vaše „Cesty“.

  Nová funkce zřejmě souvisí s prací společnosti Google na rozhraní Topics, které analyzuje historii prohlížeče a pomáhá webovým stránkám vytvářet cílené reklamy. Společnost Google ale ve svém oznámení nepotvrdila, zda je zde souvislost, nebo ne.

  Další novinky v prohlížeči Chrome

  Kromě Journeys přidává Google také několik dalších aktualizací v podobě Chrome Actions a widgetů. „Akce“ jsou příkazy, které uživatelům poskytují jednoduché textové příkazy pro provádění běžných úkonů. Stačí je zadat do vyhledávacího řádku.

  Mezi nové akce patří například „spravovat nastavení“, „sdílet tuto kartu“ a „zobrazit historii Chrome“. Úplný seznam akcí nabízí Google na této stránce.

  Dva nové widgety obsahují možnosti textového, hlasového, a soukromého vyhledávání. K dispozici je také samostatný widget pro hru Dino, která se zobrazuje při používání prohlížeče Chrome v režimu offline.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS