Více
  1 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Netflix spouští nové herní studio pod vedením bývalého producenta hry Overwatch

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Podle serveru IGN pokračuje společnost Netflix ve své expanzi do oblasti her a otevírá nové vývojářské studio v jižní Kalifornii. V čele tohoto nového studia bude stát bývalý viceprezident Blizzardu a šéf vývoje hry Overwatch Chako Sonny.

  Online streamovací gigant se snaží posílit svou pozici v oblasti her a možná se dokonce pokusí vytvořit vlastní cloudovou herní službu. „Je to přidaná hodnota,“ uvedl Verdu, viceprezident společnosti Netflix pro hry. „Nechceme po vás, abyste si ji předplatili jako náhradu konzole. Je to úplně jiný obchodní model. Doufáme, že se z toho časem stane zcela přirozený způsob hraní her, ať jste kdekoli.“

  Po nedávno oznámeném a zcela nevyhnutelném krachu služby Google Stadia se může zdát spuštění nové streamovací herní služby poněkud odvážné. Jedná se ale o Netflix, který určitě má vybudovanou alespoň nějakou infrastrukturu. Společnost dala jasně najevo svůj záměr vrhnout se do této oblasti.

  Podle společnosti Netflix selhal Google ve svém obchodním modelu

  „Služba Stadia byla technicky úspěšná,“ uvedl Verdu. „Hraní her na Stadii bylo zábavné. Určitě měla nějaké problémy s obchodním modelem.“ Ačkoli služba Google Stadia používala speciální ovladač, podle serveru TechCrunch Verdu nepotvrdil, zda tomu tak bude i v případě vlastní cloudové herní služby společnosti Netflix.

  Nejedná se zrovna o překvapivé novinky, Netflix totiž už nějakou dobu podniká kroky v herní oblasti. Například kupuje společnosti, jako jsou vývojáři hry Oxenfree, Night Dive, a vydává desítky mobilních her, včetně vynikající hry Into The Breach.

  Ačkoli Netflix již nějakou dobu experimentuje s hrami, zdá se, že méně než jedno procento předplatitelů Netflixu jejich hry skutečně hraje.

  V současné době je prostřednictvím Netflixu ke stažení 35 her a dalších 55 je na cestě, včetně her založených na seriálech, jako je Stranger Things, a také licencovaných her, jako je Spongebob Squarepants. Jakou hru nové studio Netflixu vytvoří jako první, se teprve uvidí.

  Společnost se stále považuje za velmi ranou fázi své herní iniciativy, ale nevyloučila rozšíření mimo mobilní zařízení. Ačkoli v tuto chvíli nejspíš nezamíří na konzole nebo VR.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS