Více
  16 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Britský parlament zrušil účet na TikToku kvůli obavám o bezpečnost dat

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Britský parlament po stížnosti několika poslanců zrušil svůj účet na TikToku kvůli obavám z úniku citlivých dat k čínské vládě. Společnost provozující sociální síť uvedla, že s čínskými vládními činiteli nespolupracuje. Britští lídři si od účtu na TikToku slibovala větší zájem o parlament u mladších lidí, napsal server BBC News.

  Po stížnosti některých poslanců britský parlament zrušil jen pár dní od jeho založení svůj účet na čínské sociální síti TikTok, která je v oblibě hlavně u mladých lidí. Panovaly obavy z úniku citlivých dat a jejich možného zneužití čínskou vládou.

  Provozovatel sociální sítě ByteDance reagoval tvrzením, že s čínskou vládou nespolupracuje.

  „Na základě zpětné vazby od našich členů uzavíráme pilotní účet TikTok parlamentu Spojeného království dříve, než jsme plánovali,“ uvedl mluvčí parlamentu Spojeného království.

  „Platformu jsme testovali jako způsob, jak oslovit mladší publikum relevantním obsahem o parlamentu,“ dodal k tomu.

  „Vyhlídka, že Si Ťin-pchingův režim bude mít přístup k osobním údajům v telefonech našich dětí, je důvodem k velkým obavám,“ uvedli někteří členové parlamentu.

  Špatné vztahy mezi Londýnem a Pekingem

  Mluvčí TikToku BBC přiznala, že to je zklamání. Poslancům s obavami o bezpečnost dat nabídla, že jim objasní jakékoli nejasnosti ohledně platformy.

  BBC také uvádí, že každý z poslanců, který sdělil své obavy o bezpečnost dat, dostal nabídku od TikToku na osobní setkání, kde by jim byly vysvětleny procesy datové bezpečnosti platformy.

  Vztahy mezi Londýnem a Pekingem jsou napjaté již několik let. Problém představují čínské technologie a obavy z jejich nedostatečné bezpečnosti. V roce 2020 britský parlament rozhodl o zákazu podpory telefonů Huawei s 5G technologií do roku 2027.

  Minulý rok napětí eskalovalo, když několik poslanců a organizací označilo zacházení s menšinovými Ujgury za porušování lidských práv a genocidu. Čína uvalila na některé britské poslance sankce.

  Poslanci v dopise zaslaném oběma komorám požádali, aby parlament účet na TikToku zrušil, dokud společnost ByteDance neposkytne věrohodné záruky, že nebudou žádná citlivá data předána čínské vládě.

  Ruce pryč od TikToku se snaží dát další země, jako jsou Spojené státy a Indie. Situaci může vyostřit také napětí kolem Tchaj-wanu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS