Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Přestaňte být jako TikTok, kritizují uživatelé Instagram

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Instagram vyvolal kontroverzi změnami zaměřenými na videa a jejich doporučování lidem, kteří nemají účty jejich původu ve sledování. Proti této transformaci sociální sítě se vzbouřily dokonce i celebrity. Podle nich by měl Instagram být více Instagramem a nekopírovat TikTok, napsal deník The Guardian.

  Instagram minulý týden ustoupil kritice mnoha uživatelů a oznámil stažení kontroverzních změn v aplikaci, píše The Guardian. Proti nim se postavily také celebrity, jako jsou modelky Kylie Jenner a její sestra Kim Kardashian. Každou z nich sleduje více než 300 milionů lidí. Slavní sourozenci sdíleli příspěvek, v němž napsali, „ať je Instagram znovu Instagramem“.

  Americký fotograf Tati Bruening napsal, že Instagram kopíruje čínskou populární konkurenci TikTok. „Přestaňte se snažit být jako TikTok, chci jen vidět fotografie svých přátel,“ napsal. Vytvořil petici „zachraňte Instagram“, kterou podepsalo 275 000 lidí.

  Bruening narážel na to, že Instagram zavedl politiku, která Instagram zaměřila na sdílení videoobsahu. Algoritmy Instagramu doporučovaly videa uživatelům, kteří neměli stránky původu ve sledování.

  Nestěžují si však jen influenceři ale také lidé, kteří na Instagramu udržují kontakt se svou rodinou či přáteli. „Není to dobrý redesign. Místo své rodiny a přátel vidím videa stránek, které nesleduji,“ řekla uživatelka Erika Cazares.

  Uživatelé chtějí zaměření na fotografie

  Literární autor Vex King řekl, že za svůj úspěch vděčí Instagramu, neboť právě v této aplikaci jej našel jeho literární agent. Od té doby, co Instagram zavedl poslední změny, však prudce klesl dosah jeho příspěvků, jehož měřil podle lajků od svých 1,2 milionu sledujících.

  „Většina uživatelů, s nimiž jsem mluvil, by chtěla, aby byly fotografie prioritou. Chtějí lepší podporu, výchozí chronologický zdroj a algoritmus, který jim bude sloužit lépe,“ řekl spisovatel.

  Dodal, že Instagram by spíše mohl udělat samostatnou aplikaci soupeřící s TikTokem. Fakt, že Instagram ustoupil od kritizovaných změn považuje za důkaz, že svým uživatelům naslouchá. Upuštění od změn oznámil šéf Instagramu Adam Mosseri.  

  Kopírování TikToku a konkurenční boj nemá smysl. Podle některých názorů si totiž jak generální ředitel společnosti Meta Platforms Mark Zuckerberg, tak Mosseri dost možná neuvědomují, že TikTok je zaměřen na konzumaci obsahu, nikoli na spojení s rodinou a přáteli jako Facebook a Instagram.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS