Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  TikTok zvyšuje maximální délku videí, které mohou uživatelé nahrát, na 10 minut

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  TikTok opět zvyšuje maximální povolenou délku videí, které mohou tvůrci na platformu nahrávat. Limit je nyní 10 minut, což je více než trojnásobek minulých maximálních 3 minut.

  Změna nepřichází náhle, TikTok ji testuje již několik měsíců. První limit byl 15sekundoví, který se rychle změnil na 60 sekund. Po změně v červenci 2021 mohla být na TikTok nahrána videa s délkou až 3 minut.

  „Stále přemýšlíme o nových způsobech, jak přinést naší komunitě hodnotu a obohatit zážitek z TikToku. V loňském roce jsme zavedli delší videa, čímž jsme naší komunitě poskytli více času na tvorbu a zábavu na TikToku,“ uvedl mluvčí TikToku v prohlášení. „Dnes s nadšením začínáme zavádět možnost nahrávat videa, která mají až 10 minut, což by, jak doufáme, uvolnilo ještě více tvůrčích možností pro naše tvůrce po celém světě.“

  Pomůže vůbec delší formát videí?

  Ačkoli prudký vzestup popularity TikToku byl založen na nekonečném proudu krátkých videí, která mají upoutat pozornost uživatelů, společnost již nějakou dobu nabízí delší obsah. Toto zatím největší prodloužení časového limitu by mohlo z TikToku udělat většího konkurenta YouTube.

  Z delších videí by měli těžit tvůrci, kteří se zaměřují na návody, vzdělávací obsah, vaření a další typy obsahu, které možná lépe fungují v delším formátu. Tito tvůrci museli v minulosti rozdělovat svá videa na několik dílů, což mohlo být pro diváky frustrující.

  Přechod na delší obsah může ale společnosti i uškodit. Čím delší videa budou, tím míň budou uživatelé scrollovat, a tím hůře se pozná, jaké návyky mají. Právě to velké množství videí, které může člověk za krátký čas shlédnout, dává TikTok algoritmu to potřebné, aby udělal pro uživatele perfektní personalizovaný feed.

  Zatímco TikTok zvětšuje délku svých videí, ostatní sociální sítě dělají pravý opak

  Formát krátkých videí je čím dál tím populárnější. Instagram spustil v roce 2020 krátká videa v podobě Reels, YouTube má již zmíněné Shorts a Snapchat nabízí něco, co nazývá Spotlight. Dokonce i Pinterest zavedl svůj vlastní TikTok klon s názvem Watch.

  Podle TikToku se možnost natáčet delší videa v aplikaci rozšíří mezi všechny uživatele během následujících týdnů. Uživatelé budou o aktualizaci informováni. Před vyzkoušením funkce se také budou muset ujistit, že používají nejnovější verzi aplikace TikTok.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS