Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Reddit dostává novou sekci s názvem Discover

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Reddit přidala do své mobilní aplikace novou sekci „Discover“, ve které se zobrazuje personalizovaný proud fotografií a videí. Jedná se o první velkou změnu v aplikaci Reddit pro iOS a pro Android za poslední dva roky.

  Nová karta Discover se nyní nachází hned napravo od tlačítka Domů v mobilní aplikaci Reddit. V této části se vám zobrazí vizuálně poutavý vertikální kanál s doporučeními subredditů (komunit). Algoritmus bude vybírat buď na základě popularity komunit, pokud jste zcela novým uživatelem Redditu, nebo na základě vašich zvyklostí a zájmů, pokud jste stávajícím uživatelem.

  „Velkou věcí, kterou se tu snažíme vyřešit, je to, že může být těžké najít subreddity a komunity, ke kterým si chcete vytvořit hlubší vztah,“ vysvětluje Jason Costa, produktový ředitel Redditu pro obsah a komunity. „Možná se něco objeví ve vyhledávání Redditu nebo ve vyhledávači Google… ale může to dát práci. Není to vždy nejjednodušší. Uznáváme to – proto jsme chtěli vytvořit novou sekci, která by usnadnila objevování méně známých komunit,“ řekl.

  „Jsme schopni přizpůsobit každému uživateli jeho kartu Discover tak, aby se na ní objevilo to, co si myslíme, že se mu bude líbit nejvíce. To, co zobrazujeme, je založeno na komunitách, kterých jsou již součástí, a také na stráveném čase. Například pokud se uživatel přihlásí k odběru a tráví značné množství času ve fotbalových a baseballových subkulturách, Discover Tab mu nabídne další obsah související se sportem.“ uvedla společnost na svém blogu.

  Textový obsah bude odstrčen stranou

  Sekce Discover dává Redditu možnost prezentovat rozsáhlý katalog memů, GIFů a videí, které jsou sdíleny každý den, a které by se normálně na hlavní stránku nedostaly. I když většina Redditu stále zůstavá založena na textové komunikaci, nový kanál Discover by mohl pomoci přilákat lidi, kteří raději bezcílně scrollují, než aby četli.

  Sekce Discover je dost podobná tomu, co mají ostatní „scrollovací“ sociální sítě, jako je například TikTok nebo Instagram. Tento typ feedu se ukázal jako dost účinný a nejspíš pomůže Redditu dostat na svojí platformu nové uživatele.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS