Více
  14.3 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Android nabídne snadný způsob sdílení souborů mezi zařízeními

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Android dostává řadu nových funkcí, které zlepšují přístupnost, personalizaci a produktivitu. Jedna z největších novinek je aktualizace pro funkci Nearby Share, která uživatelům umožňuje snadno posílat soubory mezi vlastními zařízeními. Informoval o tom server The Verge.

  Poté, co novou funkci pro Nearby Share aktivujete, budou vaše zařízení se systémem Android automaticky přijímat soubory od sebe navzájem, i když při vypnuté obrazovce. Tato funkce sdílení byla očekávána již několik měsíců, je ale zklamáním, že je omezena jen na interakci mezi zařízeními se systémem Android. Oficiální datum vydání funkce self-share nebylo oznámeno, ale Google tvrdí, že se objeví v zařízeních “během několika příštích týdnů”.

  Google přidává nové widgety

  Nová aktualizace také zlepší dostupnost různých služeb Google. Google Disk a Keep dostanou přepracované widgety pro zařízení s většími obrazovkami. Widget Google Disk umožní přístup k souborům Dokumenty, Prezentace a Tabulky jedním dotykem, zatímco widget Keep zvětší velikost písma, což zlepší zapisování poznámek pro osoby se sníženou schopností vidění.

  Vylepšení dostanou i zvukové upozornění, které se dají zapnout v nastavení přístupnosti zařízení. Zvuková upozornění byla původně určena pro osoby se sluchovým postižením. Když je zapnete, vaše zařízení bude naslouchat zvukům, jako je požární poplach nebo klepání na dveře, a když je uslyší, vytvoří oznámení.

  Nyní mohou uživatelé vytvářet vlastní upozornění nahráváním konkrétních zvuků. Můžete si například nahrát znělku, kterou přehraje vaše pračka po skončení cyklu, a kdykoli telefon, hodinky nebo tablet se systémem Android tento zvuk uslyší, pošle vám upozornění.

  Google TV nyní nabízí výběr filmů se zvukovými popisy. Ty můžete vyhledat prostřednictvím asistenta Google zadáním příkazu “Hledat filmy se zvukovým popisem”.

  Uživatelé služby Google Meet budou mít během hovorů k dispozici také funkci multi-pinning, která umožňuje udržet pozornost na více konkrétních osobách v rámci schůzek větší skupiny.

  Služba Google Meet také zavádí rozšířené sdílení her nebo společné sledování. Pomocí této funkce lze hrát klasické hry, jako je Uno, Kahoot! a Heads Up!, a sledovat obsah na YouTube až se 100 lidmi najednou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS