Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Revoluce v monitoringu? Amazon vymyslel „hlídací“ systém Panorama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Během pandemie nemoci covid-19 byl zasažen velkou měrou hlavně obchodní sektor. Zavřené podniky, snížení výroby, nová pravidla při nakupování. Tyto věci se staly symbolem poslední doby, čehož se některé technologické firmy chytly. Jako například společnost Amazon. Ta bude nově nabízet svého „hlídače“ s názvem Panorama.

  Amazon patří na poli internetových obchodů mezi ty nejsilnější hráče a tento týden se prezentoval zajímavým vynálezem. Panorama funguje celkem jednoduše. Služba bude pracovat s klasickou bezpečnostní kamerou, bude samo monitorovat pohyb osob a dbát na to, aby všichni dodržovali koronavirová pravidla, jakými jsou třeba rozestupy nebo nošení roušek.

  Firma se sídlem v Seattlu chce vedoucím pracovníkům ulevit od pracné kontroly. Amazon navrhl software, který by měl v poklidu pracovat za ně. Panorama bude cílit na pracoviště a provozovny, ve kterých se shlukuje velké množství lidí. Tady by mělo mít za úkol udržet bezpečnost a pořádek.

  Někteří se ohrazují tím, že by mohla tahle služba nabourat soukromí lidí a sloužit jako nástroj pro dohled na podřízenými. Amazon ale tvrdí, že o tohle mu vůbec nejde. „Panorama třeba neumí rozeznávat obličeje,“ uvedla pro server BBC mluvčí Amazonu. Podle ní by měly navíc všechny informace v daném zařízení zůstat.

  Věcička by to mohla být zajímavá, není ale jisté, jestli se dá mluvit o revoluci v monitoringu. Větší bezpečnost a dodržování pravidel by ale každopádně mohlo Panorama zaručit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS