Více
  21 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Twitter konečně testuje tlačítko pro úpravu tweetů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Twitter učinila první krok k tomu, aby uživatelům přinesla jednu z nejvíce vytoužených funkcí, tlačítko umožňující úpravu tweetů. Funkce však bude bohužel dostupná jen pro předplatitele služby Twitter Blue. Podle některých názorů je ale zbytečná a v rozporu s duchem Twitteru. Informovala o tom stanice BBC News a deník The Guardian.

  Twitter konečně dává uživatelům funkci, kterou celou dobu chtěli. Tlačítko pro úpravu tweetů, napsal server BBC News. „Pokud uvidíte upravený tweet, tak je to v pořádku, protože testujeme tlačítko pro úpravy,“ oznámila na sociální síti společnost.

  Twitter tedy v současné době tuto funkci testuje. V nadcházejících týdnech jí zpřístupní veřejnosti, avšak pouze pro předplatitele služby Twitter Blue. Ta stojí 4,99 dolaru měsíčně a dostupná je pouze v USA, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu.

  Společnost Twitter uvedla, že tweety bude možné upravovat několikrát během půl hodinového okna, napsal deník The Guardian.

  Tweety se zobrazí s ikonou, časovou značkou a odkazem na historii úprav pro ochranu integrity konverzace a veřejně přístupného záznamu toho, co bylo řečeno, napsala společnost na svůj blog.

  Kontroverzní funkce

  „Tweetování bude přístupnější a méně stresující,“ uvádí své důvody k zavedení funkce Twitter. „Měli byste být schopni zapojit se do konverzace způsobem, který vám dává smysl, a my budeme nadále pracovat na způsobech, díky nimž to bude snadné.“

  Funkce je sice velice žádaná, avšak spoluzakladatel a bývalý generální ředitel společnosti Twitter Jack Dorsey ji odmítl s tím, že Twitter nejspíše nikdy neumožní uživatelům provádět úpravy.

  Pokud se ve vašem tweetu objeví chyba, nezbývá vám, než tweet smazat spolu s reakcemi a komentáři.

  Miliardář Elon Musk, který se nyní s Twitterem soudí kvůli odstoupení od dohody o převzetí za 44 miliard dolarů, však v dubnu na sociální síti zveřejnil anketu, v níž se dotázal uživatelů, zda by možnosti úprav tweetů uvítali.

  Celkem 73,6 procent respondentů z 4,4 milionů uživatelů uvedlo, že by nějakou funkci pro úpravu tweetů chtělo. Podle některých názorů však je tato funkce zbytečná či v rozporu s duchem Twitteru.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS