Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Elon Musk se vysmál Apple za další odklad návratu zaměstnanců do kanceláří

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zaměstnanci společnosti Apple se měli vrátit do kanceláří v září minulého roku, kvůli pandemii covid-19 totiž pracovali více než rok na home office. Jejich návrat do kanceláří byl přitom několikrát odložen. Počátkem dubna cupertinská firma zavedla takzvaný hybridní plán práce. Koncem května měli inženýři v rámci této politiky docházet na pracoviště třikrát týdně. Apple však oznámil další odklad. Výrobci iPhonů se za to na Twitteru vysmál miliardář Elon Musk, píše 9to5Mac. 

  Pandemie covid-19 změnila pracovní politiku mnoha firem, včetně společnosti Apple. Inženýři pracovali více než rok na home office a na pracoviště se měli vrátit v září loňského roku, připomíná server 9to5Mac

  Návrat do kanceláří však firma kvůli covidu-19 několikrát odložila. Apple nakonec v dubnu představil hybridní plán práce, který vešel v platnost začátkem měsíce. Inženýři měli podle této politiky trávit na pracovišti jeden den v týdnu. Od začátku května tam měli trávit dva dny v týdnu, koncem měsíce tři dny v týdnu. 

  Hybridní plán práce generální ředitel Apple Tim Cook nejspíše zavedl z důvodu minimalizování šoku z návratu do kanceláři. 

  Zaměstnanci Apple si však na kroky vedení stěžovali, přičemž někteří podali výpověď. Na svou pozici například rezignoval ředitel strojového učení. 

  Musk se Applu vysmál, zaměstnanci Twitteru se bojí 

  Společnost Apple před třemi dny učinila další odklad návratu inženýrů na pracoviště, a to týden před zavedením politiky docházení třikrát týdně. Náhradní datum přitom firma nestanovila. Celkem jde již o šestý odklad návratu k tradičnímu pracovnímu modelu.

  O tomto odkladu krátce nato informoval Bloomberg a svůj příspěvek sdílel na Twitteru. V komentářích však přistál posměšný komentář od miliardáře Elona Muska adresovaný cupertinské společnosti, viz níže.

  Práce na dálku zvyšuje produktivitu a snižuje rizika vyhoření. Proto je reakce Muska opravdu zvláštní. 

  Podle Fortune následně zaměstnanci Twitteru vyjádřili obavy ohledně podnikatelova postoje k rovnováze mezi soukromým a pracovním životem obecně, a zejména k práci z domova. 

  Musk koupil Twitter za 44 milionů dolarů. Transakce měla proběhnout do konce roku, kvůli nesrovnalostem s falešnými účty však byla akvizice pozastavena.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS