Více
  16 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Práce na dálku inženýrů Apple je pro čínský trh životně důležitá

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Cupertinská společnost Apple po svých zaměstnancích ve Spojených státech postupně požaduje vykonávání práce přímo na pracovišti, nikoliv pouze formou home office. Začátkem dubna zavedla takzvaný „hybridní plán” práce. Inženýři firmy proti tomuto kroku protestovali a někteří z nich rezignovali. Pro práci v Číně, která zavádí tvrdá pandemická opatření, je ale práce na dálku životně důležitá, píše server 9to5mac a deník The Wall Street Journal. 

  Apple v Americe zavedl politiku požadující postupný návrat zaměstnanců cupertinské společnosti na pracoviště. To však v Číně, která ve snaze eliminovat nemoc covid-19 zavádí tvrdá opatření, není možné, píše 9to5mac

  Američtí inženýři řídící výrobu Apple v Číně se bez práce na dálku neobejdou. Pracují prostřednictvím živého streamu a rozšířené reality. K tomu využívají zejména iPady. 

  Na to, že američtí inženýři stojící v čele výroby v Číně využívají práci na dálku, nejprve upozornil deník The Wall Street Journal. Tito lidé jsou zodpovědní za výrobu partnerských firem v Číně. 

  Za normálních okolností by většinu času pracovali přímo v Číně, kam se však nemohli kvůli přísným cestovním omezením vrátit. 

  Osobám, kterým dříve bylo povoleno cestovat, nemohli a stále nemohou navštívit Šanghaj, město mnoha výrobních závodů Apple. Finanční a obchodní centrum Číny zůstalo neprodyšně izolováno. 

  Ředitel strojového učení rezignoval 

  Zpráva deníku neuvádí detaily. Živé video-streamy však údajně inženýři používají k vedení zaměstnanců v lokálních továrnách při sestavování prototypů iPhonů

  Apple rovněž udělil větší pravomoci čínským manažerům, kteří dříve problémy hlásili přímo do Cupertina. Nyní mají možnost řešení komplikací sami navrhovat, i když konečná rozhodnutí jsou stále přijímána v Americe. 

  Mezitím panují obavy, že Apple kvůli svému přístupu opustí mnoho cenných talentů. 

  Včera údajně na svou pozici rezignoval ředitel strojového učení Apple, a to pravděpodobně z důvodu odepření flexibility, díky níž jeho tým směl pracoval na dálku. 

  Home office byl pro zaměstnance Apple výhodný. Do jejich životů vnesl rovnováhu mezi pracovním a osobním životem, a to zejména díky eliminaci každodenního cestování. Mnozí z nich si také stěžovali na celodenní pobyt v kanceláři. 

  „Nikdy by mě nenapadlo, že se sem ještě vrátím do práce. Jakmile tohle pravidlo vstoupí v platnost, rezignuji,” uvedl jeden ze zaměstnanců firmy. 

  „Už vím, že nezvládnu dojíždět a osm hodin tam sedět,” tvrdil jiný zaměstnanec, který napsal, že jakmile dojede domů, odešle vedení společnosti výpověď.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS