Více
  14.3 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Uzamčení Číny podle analytiků zpozdí dodávky iPhonů a notebooku Dell a Lenovo

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dodávky některých produktů Apple a také dodávky notebooků společností Dell a Lenovo pravděpodobně budou mít zpoždění, předpovídají analytici. Na vině jsou tvrdá opatření v souvislosti s pandemií covid-19. Snaha pandemii zastavit vedla k logistickým problémům a uzavření výrobních závodů. Výroba iPhonů by mohla být snížena až o 10 milionů kusů, píše web 9to5mac a agentura Reuters. 

  Zatímco většina zemí se s pandemií covid-19 snaží žít, Čína ve snaze virus eliminovat na nulu nastolila tvrdá opatření. Podle analytiků to muže vést ke zpoždění dodávek produktů cupertinské firmy, jako jsou iPhony, iPady a počítače Mac, ale také notebooků Dell a Lenovo, píše 9to5Mac. 

  Problém Číny je také v tom, že tamní vyráběné vakcíny nejsou tak účinné jako ty vyráběné v ostatních státech. 

  Drakonická opatření v Číně přivedla mnoho míst k lockdownu, což způsobilo logistické problémy a uzavření či omezení mnoha výrobních závodů. 

  Podle nejhoršího scénáře hrozí, že Apple letos v Číně vyrobí o 10 milionů iPhonů méně. 

  Uzavírka ve městě Šen-čen vedla k uzavření dvou závodů společnosti Foxconn, kde probíhala montáž iPhonů. Nedávno musely své výrobní podniky vyrábějící iPhony uzavřít společnosti Pegatron, Quanta a Compal. 

  Závod Foxconnu ve městě Čeng-čou zatím funguje, ale není jasné, jak dlouho to při současné situaci bude trvat. 

  Situace se zhorší 

  Opatření v Číně zastavila průmysl, ekonomiku, snížila export i import a mnoho výrobních podniků stále čeká na souhlas o znovuobnovení provozu. 

  Analytici podle Reuters varují, že pokud Čína opatření nezmírní, tak se situace nadále bude horšit, a to i přesto, že někteří dodavatelé mohou výrobu přesměrovat do jinam. To ovšem nemusí být efektivní řešení kvůli dalším logistickým problémům. 

  „Apple může zvážit převedení objednávek z Pegatronu do Foxconnu, ale očekáváme, že objem může být omezený kvůli logistickým problémům a obtížnosti úpravy zařízení,“ řekl Eddie Han z Taipei, hlavní analytik společnosti Isaiah Research.

  Stejným problémům mohou čelit společnosti Dell a Lenovo, jejichž výrobci mají problémy s logistikou a uzavřenými či omezenými podniky. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS