Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Dealeři nabízejí na dark webu vakcínu na covid-19! Doručení budí rozpaky

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O části internetu zvané „dark web“ toho ví běžný člověk jen pramálo. Jasné ale je, že tu zájemci seženou prakticky cokoliv. Zbraně, drogy a dokonce i vakcíny proti nemoci covid-19. Ta se na internetových stránkách objevuje za v přepočtu zhruba 30 000 korun a prodejce slibuje, že ji dostane kamkoliv na světě.

  Což je celkem zarážející vzhledem k prohlášení vynálezců z farmaceutické firmy Pfizer. Vakcína se totiž musí skladovat při teplotě mínus 70 stupňů a vydrží v lednici maximálně 5 dní. O dostupnosti léku proti koronaviru se zatím jen spekuluje. Někdo říká, že by měla být dostupná na konci letošního roku, někdo tvrdí, že až v březnu toho příštího.

  Na dark webu už ale v současnosti nabídky visí. Jde o prodejce ze Spojených států amerických. A cena? Asi 1 300 dolarů, tedy něco málo pod 30 000 korun českých. Akceptovatelnou formu placení navíc představuje jen bitcoin. „Dokážeme ji doručit do jakékoliv země,“ slibuje inzerát.

  Realita je ale složitá. Jak již bylo zmíněno, pro toho, kdo nemá doma lednici, která by dokázala zaručit teplotu – 70 stupňů, bude vakcína nepoužitelná.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS