Více
  14.3 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Snapchat získal očekávanou funkci duálního fotoaparátu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Snap přinesla podle The Verge do své aplikace pro rychlé zasílání multimediálních zpráv očekávanou funkci duálního fotoaparátu. To znamená, že na svém smartphonu nyní budete moci skrze Snapchatem natáčet video přední a zadní kamerou současně. Funkce duálního fotoaparátu se stává populární. Přišla s ní francouzská platforma BeReal a testovala ji také společnost Meta.

  Společnost Snap konečně implementovala do své populární aplikace pro rychlé zasílání multimediálních zpráv Snapchat očekávanou funkci duálního fotoaparátu, napsal server The Verge. Díky této novince budete moci nahrávat přední i zadní kamerou svého smartphonu současně. Abyste zachytili vaši reakci již tedy nemusíte otáčet telefonem.

  Společnost Snap poprvé funkci duálního fotoaparátu představila koncem dubna na výročním summitu partnerů společně se související funkcí režiséra. Ta nabízí novou sadu fotoaparátů a editačních nástrojů, které usnadňují tvorbu zajímavého obsahu na Snapchatu.

  Snap také v dubnu představil funkci Zelené obrazovky, která vám umožní upravovat pozadí, a také funkci rychlých úprav, s níž uživatelé mohou upravovat více fotek současně.

  Firma rovněž zavedla celou řadu nástrojů souvisejících s rozšířenou realitou pro vývojáře. To v budoucnu ještě může umocnit prožitek z fotografování a natáčení videí.

  Funkce duálního fotoaparátu nabývá na popularitě

  Funkce duálního fotoaparátu nabývá na popularitě. Zavedla ji francouzská platforma pro sdílení fotografií BeReal. Tato aplikace je pro mnoho uživatelů nejen díky funkci duálnímu fotoaparátu přitažlivá svým minimalistickým pojetím.

  Aplikace podporuje pouze obrázky. Vypadá velice jednoduše, nabízí pouze jedno rozvržení pro snímky a neobsahuje žádné nástroje pro jejich úpravu. Snapchat naopak nabízí mnohem robustnější funkce.

  Něco jako duální kameru zkoušela dokonce společnost Meta Platforms. Instagram měl podle dostupných informací testovat něco pod názvem „IG Candid“. To se mělo týkat funkce, s jejíž pomocí by uživatel mohl pořídit snímek přední a zadní kamerou současně. Společnost Meta to obhájila tím, že se jednalo pouze o interní test.

  Funkci duálního fotoaparátu zavedl Snap do své aplikace na operačním systému iOS počínaje dnešním dnem. Android bude následovat v několika příštích měsících. K snímkům i videím bude možné přidávat hudbu či nálepky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS