Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Health Connect: Google a Samsung na Androidu sjednotí fitness aplikace

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Na Androidu existují stovky až tisíce fitness aplikací, do nichž se nahrávají data většinou z nositelných zařízeních. Každý výrobce však používá jinou aplikaci. Pokud chcete aplikace propojit, například nahrát data do své oblíbené, není to většinou možné. Napravit to chce Google s novou aplikací Heath Connect, s níž jednotlivé fitness aplikace propojí. Technologický gigant na projektu spolupracuje se společností Samsung, píše The Verge. 

  Nová aplikace Health Connect si klade za cíl sjednotit fitness aplikace na operačním systému Android a usnadnit uživatelům sledování dat týkajících se zdraví a kondice na několika platformách, píše The Verge

  Existuje obrovské množství fitness aplikací, které shromažďují data zejména z nositelných zařízeních. Každý z výrobců ale používá jinou aplikaci. Pokud chcete data mezi aplikacemi propojit, například nahrát do své oblíbené, máte smůlu. 

  Vzniká tak nesourodé moře aplikací, které se snaží Google sjednotit do jednoho celku, přičemž na projektu spolupracuje s technologickým gigantem Samsung. Health Connect tak v jádru bude podporovat aplikace jako Samsung Health či Fitbit od Googlu. 

  Očekává se však podpora mnohem více aplikací. Google na své prezentaci představil spolupráci s aplikacemi Leap Fitness, MyFitnessPal, Strava, Flo a Withings. A zřejmě přibydou další.

  Beta verze pro vývojáře Android 

  „Pracujeme se společností Google a dalšími partnery na tom, abychom plně využili potenciálu Heath Connect,” uvedl v tiskové zprávě výkonný viceprezident společnosti Samsung TaeJong Jay Yang. 

  „Jsem nadšený z toho, že mohu potvrdit připojení Samsung Heath v tomto roce,” dodal Jay Yang. „Se svolením uživatelů to umožní vývojářům aplikací využívat přesná a optimalizovaná data naměřená na Galaxy Watch pro Samsung Heath a používat je rovněž ve svých aplikacích.”

  The Verge upozorňuje, že aplikace by měla být dostupná již na Pixel Watch chystaných na konec tohoto roku. 

  Pro spojení fitness aplikací musejí jejich vývojáři přidat softwarový modul využívající nové API, díky němuž bude možná obousměrná datová komunikace. Heath Connect totiž stáhne data z jedné aplikace a uloží je do druhé. 

  Aktuálně je k dispozici otevřená beta verze pro vývojáře Android a na Google Play se nachází předběžný přístup k aplikaci. Zatím ale nejsou k dispozici žádné kompatibilní aplikace třetích stran. 

  Aplikaci Google s partnery spustí letošní podzim.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS