Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Google plánuje na příští rok vydání „Pixel Watch“

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Google pracuje na chytrých hodinkách řady Pixel, které plánuje uvést na trh v příštím roce. Zprávu uvedl server Insider.

  Zatímco Google již léta vyrábí vlastní chytré telefony řady Pixel (která se od té doby rozšířila i na další příslušenství, jako jsou bezdrátová sluchátka), nikdy nenavrhla vlastní chytré hodinky.

  Podle interních dokumentů, do nichž nahlédl server Insider a několik současných i bývalých zaměstnanců, bude zařízení s interním kódovým označením „Rohan“ využívat nejnovější software chytrých hodinek společnosti Google.

  Zatím není jasné, zda je Google skutečně pojmenuje „Pixel Watch“

  Hodinky byly někdy interně označovány jako „Pixel Watch“ nebo „Android Watch“. Vedení společnosti používalo pro tento projekt různé názvy a není jasné, jaké pojmenování Google zvolí, pokud zařízení uvede na trh.

  Chytré hodinky budou ale plnit stejnou roli jako telefony Pixel pro Android. Budou příkladem pro spotřebitele i hardwarové partnery, čeho je software společnosti Google skutečně schopen, pokud se mu poskytne správný hardware.

  Na hodinkách pracují zaměstnanci, kteří jsou přímo zaměřeni na řadu Pixel, odděleně od společnosti Fitbit, kterou Google začátkem tohoto roku koupil za 2,1 miliardy dolarů. Server The Verge uvedl, že zařízení bude stát více než Fitbit a bude přímo konkurovat hodinkám Apple Watch.

  Na rozdíl od hodinek Apple Watch budou chytré hodinky společnosti Google kulaté a nebudou mít rámeček. Hodinky budou mít základní funkce pro sledování kondice, včetně počítání kroků a měření srdečního tepu.

  Google údajně také pracuje na integraci systému Fitbit do operačního systému Wear OS (s kódovým označením „Nightlight“), která bude součástí nových hodinek při jejich uvedení na trh.

  Práce na zařízení „Rohan“ se letos zrychlily. Google umožňuje zaměstnancům, kteří nejsou součástí týmu, testovat hodinky, a poté si od nich bere zpětnou vazbu. Jedná se o běžnou praxi známou jako „dogfooding“. Podle některých dokumentů, které si server Insider prohlédl, se jeden z těchto testů uskutečnil již v listopadu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS