Více
  21.6 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Zaměstnanec letiště okrádal cestující. Pomohl jej dopadnout AirTag

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Lokátor od společnosti Apple AirTag se stal předmětem mnoha příběhů. Ten aktuální se odehrál v americkém státě Florida. Mladý zaměstnanec letiště okrádal cestující. A právě data z AirTag jej pomohla dopadnout. Incident ukazuje, jak je tato věcička užitečná. Informoval o tom server 9to5mac.

  Šerif z okresu Okaloosa na Floridě Eric Aden oznámil, že lokátor cupertinské společnosti Apple pomohl v pátrání po zloději, který ukradl v jednom případě zavazadlo, v druhém obsah zavazadla v hodnotě tisíců dolarů, napsal web 9to5Mac.

  Jako první oznámila jedna cestující, že se její kufr s 1600 dolary uvnitř z letiště Destin-Fort Walton Beach nedostal do cílové destinace. Cestující však naštěstí měla v kufru ukrytý lokátor AirTag. V aplikaci na iPhonu si všimla, že se zavazadlo nachází v Mary Esther na Floridě.

  Druhý cestující, který přiletěl na stejné letiště, ohlásil, že jeho odbavené zavazadlo sice dorazilo do cílové destinace, avšak chybí v něm šperky v hodnotě 15 000 dolarů.

  Vyšetřovatelé z kanceláře šerifa využili letištní databázi zaměstnanců a data AirTag, aby vyhledali osoby žijící poblíž Mary Esther. Našli svého podezřelého, kterým byl devatenáctiletý subdodavatel společnosti provozující letiště Destin-Fort Walton Beach Giovanni De Luca.

  K činu se sám přiznal

  Policisté mladíka následně kontaktovali a on se ke krádežím sám přiznal. Také uvedl, že si v kufru první oběti zařízení AirTag všiml, ale příliš pozdě. Policisté jej obvinili ze dvou krádeží. Získali zpět šperky v hodnotě 15 000 dolarů. Bohužel se jim však nepodařilo získat kufr s 1600 dolary první oběti.

  „Tohle zatčení je příkladem vynikající týmové práce naší letištní bezpečnostní jednotky a našich vyšetřovatelů, abychom našli osobu zodpovědnou za tyto krádeže,“ prohlásil Aden.

  Jedná se o skvělou připomínku toho, že jedním z nejvhodnějších míst, kam umístit AirTag, je odbavené zavazadlo. Samozřejmě, čím nenápadnější místo, tím hůře jej zloděj najde.

  AirTag je lokátor od společnosti Apple, jehož si může uživatel připnout v podstatě kamkoli, ať už se bavíme o zavazadle či klíčence. Lokace v případě krádeže nebo ztráty jde vidět v aplikaci Find My na iPhonu.

  AirTag navíc má reproduktor. To znamená, že když se vám zatoulá například peněženka, můžete ji prozvonit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS