Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Očekávaný 6,1palcový iPhone 14 bude levnější, než se očekávalo

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Chystaný vlajkový základní model iPhone 14 nakonec zákazníci zakoupí za cenu loňského 6,1palcového iPhonu 13, tedy za 799 dolarů. Apple tímto krokem potenciálně zvýší šance na vyšší prodeje a vyrovná uprostřed turbulentního ekonomického období poptávku. Pravdivost informací však nelze nezávisle ověřit. Napsal o tom server MacRumos.

  Podle účtu yeux1122 na korejském blogu Never Apple kalifornská společnost Apple nezvýší cenu u svého nadcházejícího základního 6,1palcového modelu iPhone 14. Ten bude stát stejně jako 6,1palcový iPhone 13, tedy 799 dolarů, píše webu MacRumors.

  Apple se bude snažit navýšit prodeje a zvýšit uvadající poptávku. Trh se smartphony a elektronikou obecně totiž čelí globálnímu zpomalování. Cupertinská značka čelí také zvýšeným výrobním nákladům a pokračujícím komplikacím v dodavatelských řetězcích.

  Cena srovnatelná s iPhonem 13 by se na výkonnosti iPhonu 14 neodrazila.

  Podle MacRumor se jedná o fámu, jejímž zdrojem je nejmenovaná americká „velká finanční instituce“. Server není schopen pravdivost informace nezávisle ověřit. Účet, z něhož zpráva pochází, však dříve přinášel relativně přesné informace.

  Navíc by to nebylo první vydání iPhonu za cenu odpovídající předchozímu modelu. V případě pravdivosti informací to bude již podruhé, co cena 6,1palcového iPhonu zůstane stejná jako loňský rok. iPhone 12 v roce 2020 stál totožně jako loňský iPhone 13, tedy 799 dolarů.

  Žádné designové změny a starší čip

  Nadcházející jablečná řada bude zahrnovat již zmíněný 6,1palcový iPhone 14, 6,1palcový iPhone 14 Pro, 6,7palcový iPhone 14 Max a 6,7palcový iPhone 14 Pro Max.

  Výrazné designové změny u non-pro modelu se neočekávají. Navíc v něm bude podle zvěstí zabudovaný stejný čip jako v případě iPhonu 13, tedy A15.

  iPhone 14 Pro bude mít rychlejší čipset A16. Rovněž se u Pro modelu očekává odstranění nevkusného zářezu displeje, který byl na smartphonech Apple přítomen již od dob iPhonu X z roku 2017.

  Selfie kamera s Face ID senzory bude v případě modelu Pro umístěna v menším výřezu o tvaru písmene I nad displejem. Pro verze bude kolem displeje mít tenčí rámečky.

  Vlajkové loď Apple iPhone 14 a její varianty očekávejte na podzim.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS