Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  Ztracený či odcizený iPhone už vám servisy Apple neopraví

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Apple měla vždy zásady neposkytovat opravy svých iPhonů pochybného původu, tedy ztraceným či odcizeným. Výjimkou bylo, když zařízení mělo povolenou funkci Najít. To už teď ale neplatí. Apple nyní odmítne opravit jakýkoliv telefon nahlášený jako ztracený či odcizený v globální databázi GSMA. Prozradila to zpráva, kterou získal web MacRumors. Napsal o tom 9to5Mac. 

  Pokud vlastníte iPhone pochybného původu, v budoucnu můžete mít podle informací webu 9to5Mac problém s jeho opravou. 

  Apple doposud poskytoval možnost opravy ztracených či odcizených iPhonů, ale pouze tehdy, když měly povolenou funkci Najít. Tato funkce v případě jejího nastavení uživateli pomáhá najít ztracený iPhone, Apple Watch či spárovaná sluchátka AirPods. 

  To se však má změnit. Apple již nebude poskytovat servis odcizeným či ztraceným jablečným telefonům, které jsou zaznamenány v registru GSMA Device Registry.

  Servisní technici mají taktéž zakázáno odblokování zařízení, pokud u nich uživatelé nejsou schopni dohledat doklad o jejich pořízení

  Vyplývá to ze zprávy odeslané zaměstnancům Apple Store a autorizovaným poskytovatelům služeb, kterou získal web MacRumors. 

  Apple nechce opravovat kradené telefony

  Apple se dříve spoléhal na vlastní databázi, nyní však začne spolupracovat s velkou globální databází GSMA Device Registry, která uživatelům umožňuje registrovat události ztráty, odcizení smartphonů či podvody. 

  Následně stačí, když technik do interního systému zadá  MobileGenius nebo GSX IMEI smartphonu. Do pár minut tak zjistí, zda bylo zařízení nahlášeno jako ztracené či kradené. Mobilní operátoři navíc zařízení v databázi GSMA Device Registry zablokovat přístup k síti. 

  Pokud technik zjistí, že bylo zařízení ztraceno, případně odcizeno, musí jeho opravu odmítnout. 

  Nová politika Apple má snížit množství kradených iPhonů přinesených k opravě do servisu a zabránit zlodějům, aby smartphony mohli nechat spravit a následně prodat. 

  Také se hodí připomenout, že pokud ztratíte svůj iPhone, pomůže vám funkce Find My iPhone. S její pomocí jej můžete skrze jiný iPhone či webové stránky najít či deaktivovat.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS