Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Dnes večer odstartuje očekávaná konference Apple WWDC22. Na co se těšit?

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dnes večer začíná očekávaná vývojářská konference kalifornské společnosti Apple WWDC22 zaměřená na software. Značka na online akci představí nejočekávanější novinku v oblasti jablečných operačních systémů iOS 16, ale také iPadOS 16, macOS 13 a watchOS 9. Informoval o tom server 9to5mac. 

  Dnes večer startuje očekávaná vývojářská konference Apple zaměřená na software WWDC22. Kalifornská společnost tak navazuje na konferenci Googlu O/I, která se uskutečnila počátkem května. Informoval o tom web 9to5mac

  Ovšem narozdíl od Googlu, jehož konference se uskutečnila v amfiteátru, proběhne WWDC22 kromě speciálního dne pro vývojáře a studenty v Apple Parku online. Událost můžete sledovat od 19:00 na oficiálním YouTube kanálu

  Oproti konferenci I/O, na níž v poslední části Google intenzivně představuje nové produkty jako letos Pixel Watch se WWDC zaměřuje hlavně na software, i když představení hardwaru vyloučeno není. WWDC je akcí určenou zejména pro vývojáře, kterým Apple představuje nové operační systémy. Nejočekávanějším z nich je samozřejmě duše příští generace iPhonů, iOS 16. 

  Nový iOS přichází. A ne jen to

  Jak zaznělo výše, během WWDC22 se dozvíme vše potřebné o očekávaném operačním systému iOS 16, který přinese přepracované oznamovací centrum, zamykací obrazovku a posune potenciál režimu soustředění. 

  Mark Gurman z Bloombergu se také domnívá, že operační systém nabídne také tapety s funkcemi podobnými widgetům, funkce, jaké mají například Zprávy na sociálních sítích a novinky v oblasti zdraví. 

  iPadOS 16 pro jablečné tablety údajně vylepší zejména zážitek z multitaskingu, který rozvine potenciál těchto zařízeních. Ty jsou sice výkonné díky čipům z počítačů Mac, avšak dolů je stahuje jejich mobilní operační systém. 

  Také iPadOS 16 má zahrnovat přepracované oznamovací centrum, zamčenou obrazovku a několik nových funkcí. 

  Nový MacOS 13 zase bude hrát ve prospěch čipů Silicon v počítačích Mac. Mezi další novinky patří watchOS 6 a tvOS pro Apple TV, které stojí spíše ve stínu výše zmíněných operačních systémů. 

  Server The Verge informoval o novém operačním systému RealityOS určeném pro AR a VR produkty Apple, headsety a chytré brýle. Tento operační systém však pravděpodobně na WWDC22 představen nebude. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS