Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  iPadOS 15 přináší značná vylepšení widgetů a multitaskingu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Apple dnes představila nejnovější verzi systému iPadOS se zaměřením na lepší produktivitu a multitasking.

  iPadOS 15 umožní přizpůsobit domovskou obrazovku a flexibilněji umisťovat widgety. Nyní je můžete umístit kamkoli chcete, což je možnost, která se v iOS 14 objevila už loni. Systém iPadOS 14 však stejnou funkci nenabízel a widgety bylo možné umístit pouze do postranního panelu, a to navzdory obrovské ploše obrazovky tabletu.

  Stejně jako u iPhonu vám nyní umožní iPadOS 15 udržovat méně přeplněnou domovskou obrazovku. Nová funkce s názvem „Knihovna aplikací“ vám aplikace, které používáte jen zřídka, uloží automaticky do organizované sekce složek.

  Multitasking na iPadu nikdy nebyl lehčí

  K dispozici jsou nové nástroje multitaskingu, které lze vybrat v horní části obrazovky. Díky tomu je mnohem snazší vybrat novou aplikaci, kterou chcete použít v zobrazení „rozdělené obrazovky“, které vám umožní zobrazit více aplikací vedle sebe. Když jste v rozděleném zobrazení, můžete z obou stran obrazovky přejet prstem dolů na domovskou stránku a vybrat novou aplikaci k zobrazení. K dispozici jsou také nové klávesové zkratky pro správu multitaskingu.

  Poznámky také dostali významnou aktualizaci. Nyní můžete poznámky sdílet s několika uživateli, používat hashtagy k uspořádání myšlenek a zobrazit veškerou aktivitu ve sdílených poznámkách prostřednictvím nového prohlížeče aktivit. K dispozici je také nový nástroj nazvaný „Rychlá poznámka“; přejetím z rohu obrazovky pomocí tužky Apple Pencil vyvoláte novou poznámku, do které můžete ihned psát.

  Nová várka funkcí pro FaceTime

  Hovory FaceTime teď budou podporovat prostorový zvuk pro realističtější a přirozenější zvuk. Funkce izolace hlasu ztiší okolní hluk, aby vás šlo lepé slyšet a volba „široké spektrum“ zachytí více zvuku než dříve. Do FaceTime přichází také portrétní režim, jehož výsledkem bude rozmazané pozadí, které udrží pozornost na vašem obličeji.

  Apple dále představil novou funkci SharePlay, která umožňuje lidem sdílet média – hudbu, filmy atd. – ve skupinovém hovoru FaceTime. SharePlay bude využívat funkce systému iOS, jako je „picture-in-picture“, iMessage a další, a umožní tak bezproblémový zážitek na více zařízeních současně.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS