Více
  21.6 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Už žádné Z. Samsung mění názvy ohebných telefonů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Už více než měsíc probíhající válka na Ukrajině ovlivňuje technologické společnosti opouštějící ruský trh. Mezi nimi je také Samsung, který na poli chytrých telefonů v Rusku platil za jedničku na trhu. Jihokorejská společnost nyní učinila další krok a v některých částech Evropy vypustil z názvů svých ohebných telefonů tradiční písmeno „Z”. Poznávací znamení ruských jednotek se totiž stalo symbolem osob podporujících ruskou agresi. Napsal o tom Techno Charger. 

  Válka na Ukrajině trvá více než měsíc. Od jejího propuknutí se stalo populární písmeno Z na ruské vojenské technice. Zatímco média spekulovala o jeho skutečném významu, podporovatelé ruské armády si jej přivlastnili jako symboliku, informuje web Techno Changer. 

  Rusové si písmeno Z, které označuje ohebné smartphony společnosti, začali dávat na auta a oblečení. 

  Samsung proto v některých zemích upravil názvy svých telefonů, konkrétně Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3, písmeno je totiž v dnešní době nežádoucí, a to zejména v zemích sousedících s Ruskem. 

  V Estonsku, Lotyšsku a Litvě si už zákazníci koupí pouze Galaxy Fold 3 a Galaxy Flip 3. Podle Techno Changer webové stránky Samsung na Ukrajině stále názvy telefonů zobrazují s písmenem Z, neboť stále nebyla aktualizována. 

  Samsung nevydal žádné oficiální prohlášení. Je ale patrné, že jde o záměrnou změnu reagující na aktuální dění. Větší problém bude odstranit velké písmeno Z na přední straně prodejních krabiček, pokud by jej chtěl Samsung také stáhnout. 

  Bojkot ruského trhu 

  Samsung byl na ruském trhu v prodeji chytrých telefonů jedničkou. V reakci na politiku ruského prezidenta Vladimira Putina si však jeho produkty tamní obyvatelé už nekoupí. Obejít se musejí bez chytrých telefonů, čipů, televizí a další spotřební elektroniky. 

  Samsung rovněž Ukrajině věnoval štědrý dar v podobě 6 milionů dolarů (asi 141 milionů korun) a elektroniky v hodnotě jednoho milionu dolarů zhruba (23,5 milionu korun). 

  Z Ruska odešly také společnosti Microsoft, Google, Dell, PayPal, streamovací služba Netflix a nedávno konec oznámila také streamovací služba Spotify. Její důvody se ale netýkaly přímo ruské agrese, nýbrž nového zákona omezujícího média kvůli „fake news”.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS