Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Nejnovější bezzrcadlovka od Nikonu má 45,7megapixelový snímač a detekci objektů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Nikon představila svoji novou plnoformátovou bezzrcadlovku Z9. Je vybavena 45,7megapixelovým skládaným snímačem CMOS, elektronickým hledáčkem a 3,2palcovým dotykovým displejem.

  Jedná se o jejich první bezzrcadlovku zaměřenou na profesionální a hybridní fotografy. Fotoaparát má rozsáhlý seznam specifikací navržených pro použití v náročných oblastech fotožurnalistiky, sportu, přírody, pozorování ptáků a dalších případech použití, kde je potřeba fotoaparát, který snímá neuvěřitelně rychle ve vysokém rozlišení.

  Nikon jako první z velkých výrobců fotoaparátů upustil od mechanické závěrky a předstihl tak své konkurenty v závodě o „počítačovou“ fotografii.

  Nový 45,7megapixelový plnoformátový snímač CMOS se zadním osvětlením je hodně blízko tomu, co je v dnešních telefonech, alespoň pokud jde o základní konstrukci. Tento typ konstrukce využívá tzv. „sendvičovou“ architekturu snímače, logické desky a vyhrazené paměti RAM – což přináší neuvěřitelně vysoké rychlosti čtení.

  Fotoaparát Z9 používá elektronickou závěrku s rychlostí 1/32 000 sekundy a dokáže tak dosáhnout neuvěřitelně rychlého sériového snímání. Z9 dokáže zachytit 20 snímků za sekundu v RAW / JPG v plném rozlišení nebo až 120 snímků za sekundu při 11 megapixelech. A to vše bez vydávání jakýchkoli slyšitelných zvuků (volitelně lze ale zapnout falešné zvuky závěrky).

  Díky novému procesoru Expeed 7 a dvěma slotům pro karty CFexpress / XQD má Z9 údajně k dispozici vyrovnávací paměť na 1 000 snímků v plném rozlišení ve vysoce efektivním komprimovaném formátu RA. Z9 dokáže nepřetržitě nahrávat 8K 30p po dobu 125 minut a umožňuje také záznam videa v rozlišení 4K UHD až do 120p.

  Nový algoritmus detekce objektů

  Bezzrcadlovka Nikon Z9 dokáže údajně při pořizování snímků nebo videozáznamů současně identifikovat devět typů objektů. Jedná se o lidi, kočky, psy, ptáky, auta, motocykly, jízdní kola, letadla a vlaky.

  Dotykový LCD displej fotoaparátu Z9 nabízí 70stupňový pozorovací úhel, přibližně 100procentní pokrytí záběru a vyvážené barvy. Je také vybaven 11stupňovou manuální regulací jasu. Displej má 4osý vertikální a horizontální naklápění a integrovaný vertikální úchyt. Fotoaparát také podporuje napájení přes USB a nabíjení přes USB s možností výstupu HDMI.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS