Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  WWDC22: Tradiční konference Apple proběhne v červnu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Apple oficiálně oznámila svou tradiční konferenci Worldwide Developers Conference (WWDC). Letošní rok se akce bude konat výhradně online, a sice od 6. do 10. června. Jablečná společnost by dle očekávání měla představit budoucnost svých operačních systémů, včetně iOS 16, watchOS 9 a macOS 13. Apple také možná vydá beta verze těchto nových operačních systémů, informuje web 9to5Mac. 

  Apple oznámil svou tradiční konferenci WWDC pro letošní rok. Akce se bude od 6. do 10. června konat výhradně virtuálně. Očekává se, že firma představí své nové operační systémy iOS 16, watchOS 9, iPadOS 16 tvOS 16 a macOS 13, píše web 9to5Mac. 

  Současně Apple pravděpodobně vydá vývojářské beta verze zmíněných systémů. Spekuluje se, že na WWDC22 společnost představí své nové počítače Mac a nové čipy Apple Silicon. 

  Konference se všichni vývojáři mohou účastnit zdarma. „V návaznosti na úspěch posledních dvou let virtuálních akcí WWDC22 představí nejnovější inovace v systémech iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS a zároveň poskytne vývojářům přístup k inženýrům a technologiím společnosti Apple, aby se naučili vytvářet převratné aplikace a interaktivní zážitky,” stojí v oznámení technologického giganta. 

  „Ve svém srdci vždy WWDC bylo fórem pro vytváření spojení a budování komunity. V tomto duchu WWDC22 zve vývojáře z celého světa, aby se spojili. Aby prozkoumali, jak své nejlepší nápady uvést do života a posunout hranice toho, co je možné. Spojení s našimi vývojáři milujeme a vždy doufáme, že všichni účastníci našich konferencí odcházejí s pocitem energizace vlastních zkušeností,” uvedla viceprezidentka Apple pro celosvětové vztahy s vývojáři a podnikový a vzdělávací marketing. 

  Část WWDC22 proběhne i osobně 

  Navzdory tomu, že se má jednat o virtuální akci, její část proběhne osobně. 6. června Apple uspořádá speciální den pro vývojáře a studenty v Apple parku. Společně s online komunitou budou sledovat hlavní přednášku a videa v rámci programu Apple State of Union. 

  Letošní WWDC také bude zahrnovat program Apple Design Award a řadu způsobů, jak mohou vývojáři komunikovat s inženýry a designéry Apple. 

  Apple dodává, že prostor bude omezený. Sledovat podrobnosti a údaje o způsobu přihlášení bude možné v aplikaci Apple Developer a na oficiálním webu Apple. 

  Podle informací webu The Verge ještě před WWDC22 24. až 26. května proběhne tradiční akce společnosti Microsoft, konference Build. Microsoft zde představí novinky ve Windows 11.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS