Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Tim Cook poprvé nepřímo potvrdil vývoj AR/VR headsetu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  O tom, že společnost Apple z kalifornského Cupertina vyvíjí svůj debutový headset se smíšenou realitou, se diskutuje již dlouho. Nejsou o něm však známy žádné oficiální informace, včetně data představení a uvedení na trh. Poprvé však očekávané zařízení nepřímo přiznal v rozhovoru pro deník China Daily generální ředitel firmy Tim Cook. Vypadá to, že Apple chystá něco velkého.

  O vývoji headsetu se smíšenou realitou (AR/VR) společnosti Apple se hovoří již několik let. Oficiálně však žádné informace známy nejsou, včetně data představení nebo vypuštění na pulty prodejen.

  Agentura Bloomberg v květnu informovala o interní prezentaci AR/VR headsetu představitelům značky Apple. Podle informací agentury by výrobce iPhonů mohl tento produkt představit již koncem letošního, či začátkem následujícího roku. Podle jiných informací Apple pravděpodobně dodá svůj debutový AR/VR headset až v roce 2023.

  Tajemství okolo technologie, o níž se předpokládá, že bude platit za špičku na trhu, však podle stanice CNBC lehce poodhalil generální ředitel Apple Tim Cook. Poprvé nepřímo potvrdil, že společnost Apple skutečně pracuje na diskutované náhlavní soupravě.

  Nový konkurent Mety?

  Cook nedávno v rozhovoru pro čínský deník China Daily reportérce odpovídal na otázku týkající se toho, jaké jsou podle něj klíčové faktory pro úspěch AR na spotřebitelském trhu. „Jak možná víte, jsem z AR neuvěřitelně nadšený. Kritická věc pro veškerou technologii, včetně AR, je postavit lidstvo do jejího středu,“ řekl Cook a zopakoval již dřívější názory o tom, jak je tato technologie pro společnost důležitá.

  Následně stočil svou řeč k dosavadní práci společnosti Apple v této oblasti. Konkrétně se zaměřil na AR aplikace na iPhonech a iPadech, které přenášejí virtuální prvky prvky a 3D objekty do skutečného světa.

  „Myslím, že jsme stále v rané fázi vývoje této technologie. Nemohl jsem být více nadšený z příležitostí, které jsem ní viděl. Zůstaňte naladěni a uvidíte, co můžeme nabídnout,“ překvapil následně Cook. Poprvé tak dal najevo, že Apple chystá něco většího.

  Apple se dost možná stane konkurencí dalších technologických gigantů, jako je společnost Meta, dříve Facebook. Ta aktuálně investuje veškeré prostředky do „galaxie“ virtuálních světů známé jako „metaverse“.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS