Více
  1.6 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Boj o technologické talenty. Apple zvýší svým zaměstnancům mzdy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Kalifornská společnost Apple zvýší o 10 procent platy svým firemním a maloobchodním zaměstnancům nehledě na rostoucí inflaci ve Spojených státech. Výrobce iPhonů se ocitl uprostřed velké bitvy nadnárodních gigantů o úzkou skupinu technologických talentů. Navýšení platů zvažuje také Google. Napsal o tom časopis Fortune s odkazem na deník The Wall Street Journal. 

  Cupertinská společnost Apple ve středu rozeslala všem svým zaměstnancům email, v němž informuje o zvýšení mezd. Týká se to jak firemních, tak maloobchodních zaměstnanců. Ti si už dříve stěžovali na špatné pracovní podmínky, píše časopis Fortune s odvoláním na deník The Wall Street Journal

  Počáteční hodinovou mzdu firma zvýší z 20 dolarů na 22 dolarů za hodinu, což činí nárůst o 10 procent. Vyšší platy by zaměstnanci Apple mohli pobírat již od července, platí to však pouze pro Spojené státy. 

  Apple se ocitl uprostřed velké bitvy nadnárodních korporací v době prudkého nárůstu inflace o úzkou populaci technologických talentů. 

  Firmy jako Amazon, Google a Microsoft koordinují podle konkurence platové možnosti svých zaměstnanců. Mzdy v celém technologickém sektoru tak rostou. 

  Zaměstnavatelé v technologickém sektoru zaplnili letos celkem 1,1 milionu pracovních míst. Oproti předchozímu roku to znamená 43procentní nárůst. 

  Zvyšovat mzdy bude i Google 

  V únoru zdvojnásobil mzdy svým zaměstnancům Amazon, a to z 160 000 na 350 000 dolarů. Jako důvod firma uvedla „obzvláště konkurenční trh práce” a snahu o lákání a udržení čerstvých talentů. 

  Microsoft tento týden oznámil dvojnásobný rozpočet na finanční bonusy pro zaměstnance podle zásluh. 

  Společnost Google rovněž zavedla finanční odměny a zvažuje zvýšení platů. Její zaměstnanci si totiž údajně stěžovali na nízké mzdy oproti konkurenci, včetně Applu. 

  Některé společnosti z technologického odvětví naopak zastavují nábor nováčků právě kvůli rostoucím finančním nákladům na mzdy stávajících zaměstnanců. 

  Apple navíc čelil rezignacím kvůli pokusu o zavedení takzvaného „hybridního plánu práce”. Inženýři společnosti se měli podle této politiky postupně vracet na pracoviště.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS