Více
  14.3 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Po internetu koluje ikona chystané aplikace Google Wallet

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Google se chystá svou platební aplikaci Google Pay změnit v komplexní digitální peněženku, což technologický gigant oznámil začátkem tohoto roku poté, co upustil od své bankovní službu Plex. Server 9to5mac informoval, že internetem koluje nová ikona a screenshot z připravované aplikace Google Wallet. Zatím však nejsou dostupné žádné další informace a není jasné, zda půjde o doplněk Google Pay, nebo náhradu služby. 

  Po internetu koluje nová ikona a screenshot ze samotné aplikace Google Wallet. Upozornil na to server 9to5mac. Ikona byla zhotovena ve stejných barvách, jaké známe z aplikací Gmail, Disk, Meet a dalších. Využívá tedy zelenou, žlutou, červenou a modrou barvu, informuje TechRadar Pro. 

  Ikona vypadá jako skutečná peněženka v modré barvě, která obsahuje červenou, zelenou a žlutou kartu. 

  Prozatím však více informací k dispozici není. Lze se jen dohadovat, zda Google svou novou digitální peněženku oznámí na konferenci Google I/O. 

  Společnost chce Google Pay přetvořit na komplexní peněženku, která v podstatě nahradí tu skutečnou. Není ale jasné, zda má digitální peněženka být pouze doplňkem Google Pay, nebo jestli ji přímo nahradí. 

  Google Wallet usnadní placení 

  Jelikož ale peněženka umožní ukládat platební karty pro bezkontaktní placení, letenky, očkovací průkazy, jízdenky či dárkové a věrnostní karty, pravděpodobné je, že aplikace peněženky Google Pay nakonec pohltí. 

  Je také možné, že nová aplikace do sebe vstřebá funkce platební služby GPay. Jedná se o peer-to peer platby, nákupy jízdenek a úhrady za parkoviště a benzín. Opět však není jasné, zda bude nahrazena i tato služba. 

  Google Pay navíc má dvě verze. Ta nejnovější je k dispozici pouze v USA a nabízí více než jen stejnojmennou platební službu. Je možné, že původní verzi ve zbytku světa nahradí tato nejnovější verze a Google pay jako takové zůstane pouze platební službou. 

  Také není jasné, zda bude nutné nainstalovat zcela novou aplikaci, nebo zda se pouze aktualizuje stávají Google Pay. Měla by se však objevit u všech uživatelů s patřičnou verzí systému Android. 

  Google Wallet bude obsahovat i platební možnosti Google Pay. Proto je pravděpodobné, že usnadní již tak složité platby skrze společnost Google.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS