Více
  16 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Způsobí stejný poprask jako první iPhony, myslí si o svých AR brýlích Zuckerberg

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Meta, dříve Facebook, své první brýle s rozšířenou realitou (AR) představí v roce 2024. Dostupné ale budou zatím pouze pro vývojáře. The Verge to prozradil bývalý zaměstnanec, který se na projektu podílel. Rovněž řekl, že ego Marka Zuckerberga je s chystanými AR brýlemi úzce propleteno. Jsou pro něj něčím jako „svatým grálem”. Zuckerberg dokonce doufá, že způsobí takový poprask jako první iPhony Apple. Odvrátil by tak pozornost od nedávných skandálů Facebooku. 

  Společnost Meta, dříve Facebook, která chystá virtuální svět gigantických rozměrů Metaverse, se hodlá v následujících šesti letech vytasit se čtyřmi druhy AR brýlí. Serveru The Verge to prozradil bývalý zaměstnanec firmy, který se na projektu podílel. 

  Také uvedl, že ego Marka Zuckerberga je s jeho chystanými brýlemi úzce propleteno. Generální ředitel Mety doufá, že způsobí stejný poprask jako první iPhony společnosti Apple. 

  Zdroj The Verge rovněž zmínil nedávné skandály ohledně soukromí a moderování obsahu, které na společnost a její sociální síť Facebook vrhly špatné světlo. Zuckerberg si údajně opět přeje být na výsluní. Aby se ze společnosti facebook stala inovativní Meta. 

  Kromě toho Zuckerberga mají pod palcem společnosti Apple a Google. Diktují mu podmínky, které aplikace, jako je Facebook, musejí na mobilních telefonech dodržovat. 

  Meta brýle se nestanou mainstreamem. Ne hned

  Zuckerberg chystá představit čtyři druhy brýlí v následujících šesti letech. První budou vydány už v roce 2024, ale k mání budou pouze pro vývojáře. Takzvané brýle Nazare umožní komunikaci a integraci s hologramy jiných uživatelů. Jejich výpočetní výkon bude uchováván v menším zařízení podobném smartphonu. Jsou navrženy tak, aby nebyly závislé na smartphonu. 

  Ve stejném roce vyjde další pár brýlí pojmenovaných jako Hypernova. Ty mají být specifické tím, že budou propojeny se smartphonem. Uživatele tedy budou upozorňovat na příchozí zprávy a notifikace s pomocí malého displeje. 

  V roce 2026 Meta vydá lehčí a pokročilejší verzi brýlí Nazare. Třetí generace je naplánována na vydání v roce 2028. 

  Zuckerbergovi cíle jsou ambiciózní, je však otázkou, zda vzhledem k velice krátké historii této technologie ohromí. 

  AR brýle společností jako Microsoft se mainstreamovým hitem nestaly. Tudíž je otázka, zda technologii uživatelé budou spatřovat jako užitečnou, upozorňuje The Verge. Akcie mety díky nedávným skandálům a konkurenci jako TikTok navíc oslabily. 

  Uvidíme, zda Meta své ambice do roku 2028 skutečně stihne naplnit.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS