Více
  21 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Zaměstnanci Apple se nechtějí vrátit do kanceláří. Podepisují petici

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook požaduje, aby se zaměstnanci Apple částečně vrátili do kanceláří. Ti však návrat na pracoviště odmítají. Podle nich firma brání rozmanitosti, pohodlnosti a flexibilitě při práci. Skupina „rebelských“ zaměstnanců Apple Together již mezi ostatní pracovníky rozeslala petici, napsal deník The Guardian a Financial Times.

  Skupina zaměstnanců Apple Together mezi personál rozeslala petici, v níž nesouhlasí s požadovaným návratem všech zaměstnanců tři dny v týdnu na pracoviště. Informoval o tom list The Guardian.

  Generální ředitel Apple Tim Cook minulý týden uvedl, že zaměstnanci Apple budou muset od září docházet do kanceláří v úterý a ve čtvrtek. Třetí den si určí jednotlivé týmy. Cook se domnívá, že tím udrží flexibilitu, ale současně zachová osobní spolupráci, kterou považuje za důležitou.

  Frustrovaní zaměstnanci ovšem nesouhlasí. Podle nich by větší flexibilita podpořila diverzitu společnosti. „Věříme, že Apple by měl podporovat, nikoli zakazovat flexibilní práci s cílem vybudovat rozmanitější a úspěšnější společnost, kde se můžeme cítit pohodlně, když společně myslíme jinak,“ stojí podle deníku Financial Times v petici.

  Nová pravidla pro návrat do kanceláří jsou přitom o něco mírnější než předchozí návrhy. V nich se měli zaměstnanci Apple vracet každý týden na pracoviště v úterý, středu a čtvrtek.

  Apple opouštějí talenti

  Skupina Apple Together hodlá sbírat podpisy nespokojených pracovníků tento týden. Následně je ověří a odešle vedoucím zaměstnancům.

  Kvůli této pracovní politice společnost od jara opustila celá řada zaměstnanců, včetně významných talentů.

  V květnu z firmy odešel ředitel strojového učení Ian Goodfellow. Zaměstnancům Apple sdělil, že odchází k technologickému gigantovi Google, a to kvůli možnostem větší flexibility. „Pevně věřím, že flexibilita by byla pro můj tým tou nejlepší politikou,“ řekl před odchodem Goodfellow.

  Zatímco technologické společnosti jako Twitter a Facebook umožnily svým zaměstnancům pracovat z domova, přičemž minimálně Twitter to dovoluje i po pandemické vlně covidu-19, Apple očekává, že se jeho zaměstnanci dlouhodobě vrátí na pracoviště.

  Osobní kontakt při práci vyžaduje také miliardář Elon Musk. V případě převzetí Twitteru by tak zaměstnanci společnosti museli docházet na pracoviště.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS