Více
  16 C
  Czech
  Friday, October 7, 2022

  Apple vydal kvůli bezpečnostní chybě u některých zařízeních aktualizaci. Obavy z hackerů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Americká společnost Apple se na svých zařízeních iPhone, iPad a Mac potýká s bezpečnostní chybou, kterou by mohli využít jako vstupní bránu k uživatelům hackeři. Proto vydal aktualizaci, která tuto chybu opravuje. Apple oznámil, že opravnou aktualizaci doporučuje všem uživatelů. Jedná se o preventivní opatření, k infiltraci hackerů do jakéhokoli jablečného zařízení zatím nedošlo. Informovala o tom stanice BBC.

  Kalifornská společnost Apple vydala opravnou aktualizaci kvůli bezpečnostní chybě v zařízeních iPhone, iPad a Mac. Firma uvedla, že nový software „poskytuje důležité aktualizace zabezpečení a doporučuje ho všem uživatelům“.

  Odborníci z oboru se podle serveru BBC News domnívají, že tato bezpečnostní chyba může umožni hackerům převzít úplnou kontrolu nad „postiženými zařízeními“.

  Aktualizace je dostupná na zařízeních iPhone 6s a novějším, iPad Pro, iPad Air 2 a novějším a iPad 5 a novějším. Vyzváni k aktualizaci byli rovněž uživatelé iPadu 4 mini a novějších verzí, iPod touch 7. generace a uživatelé počítačů Mac s operačním systémem macOS Monterey.

  Apple následně uvedl, že hackeři tuto chybu využili k infiltraci do WebKitu, enginu, který pohání prohlížeč Safari. Pokud by se uživatel dostal k tomuto škodlivému obsahu, hackeři by toho mohli využít i v jejich případě.

  Útoku hackerů zatím nic nenasvědčuje

  Podle BBC zatím ke zneužití žádného uživatele a jeho zařízení hackery nedošlo. Redaktor BBC v oblasti kybernetiky Joe Tidy ve své analýze uvedl, že jsou uživatelé zařízeních Apple na sociálních sítích pobouření. Podle něj to je přehnané.

  On napsal, že neexistuje žádný náznak, že by hackeři zneužili bezpečnostní mezeru k zahájení hromadných útoků na širou veřejnost.

  Sám však dodal, že experti v oblasti kybernetiky cítí právem znepokojení potenciální mocí, kterou by hackeři v případě zaměřování na zařízení zranitelná vůči útokům mohli mít.

  Je tedy podle něj rozumné zkontrolovat nové aktualizace a nainstalovat opravu. A ještě lepší je nastavení automatických aktualizací.

  Apple vydával nouzové opravné aktualizace v průběhu celého roku. A jak připomíná Tidy, bez většího povyku či paniky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS