Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Ode dneška můžete hrát na Xboxu PC hry pomocí GeForce Now

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Společnost Nvidia dnes v prohlížeči Microsoft Edge odemkla přístup ke své streamovací službě GeForce Now a tím tak umožnila majitelům konzole Xbox hrát počítačové hry. Celkem můžete pomocí GeForce Now hrát více než 1 000 her, takže nebudete mít o výběr nouzi.

  Podobná aktualizace přišla již v září, kdy byl umožněn přístup ke streamovací službě Google Stadia také pomocí prohlížeče Microsoft Edge. Oproti platformě GeForce Now má ale Stadia daleko menší výběr z her a velká část z nich je již na Xbox dostupná.

  Co to je GeForce Now?

  GeForce Now je platforma pro streamování her od společnosti Nvidia. K tomu, abyste si mohli užívat nabízené hry, potřebujete dobré internetové připojení. Za předpokladu, že ho máte, můžete hrát populární hry, jako je Dota 2, League of Legends a Counter-Strike: Global Offensive.

  Streamovací platforma od společnosti Nvidia je zdarma na jednohodinové sezení, rozlišení je však omezeno na 1080p. NVIDIA ale nedávno představila nový, dražší tarif, který slibuje „latenci na úrovni stolních počítačů“ a streamování her v rozlišení 1440p při 120 snímcích za sekundu na PC a Macu a v rozlišení 4K HDR při 60 snímcích za sekundu na NVIDIA Shield TV.

  Prohlížeč Edge na konzoli Xbox podporuje také vstup myší a klávesnicí, takže můžete hrát některé hry, které nemají podporu gamepadu. Na Xboxu to momentálně není nejideálnější, protože při kliknutí se objeví virtuální klávesnice a latence je pro hry pro více hráčů moc velká.

  Pokud si chcete hraní PC her na konzoli Xbox vyzkoušet, musíte v prohlížeči Edge přejít na webovou stránku GeForce Now. Tam se musíte přihlásit nebo si vytvořit nový účet. Zážitek z hraní není nejlepší, ale rozhodně by to mohlo být horší.

  Šéf společnosti Microsoft pro Xbox Phil Spencer se nedávno zavázal, že prostřednictvím služby Xbox Cloud Gaming (xCloud) přinese na Xbox plnohodnotné počítačové hry. Zatím nevíme, kdy se jich nakonec dočkáme, ale GeForce Now v prohlížeči Edge je do té doby nejlepší alternativou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS