Více
  2 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022

  Anonymní hackeři zveřejnili celý zdrojový kód služby Twitch

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Twitch byl zřejmě napaden hackery, kteří zveřejnili zdrojový kód nevydaného konkurenta služby Steam od společnosti Amazon Game Studios a streamovací služby Twitch.tv. Zveřejněny byly i podrobnosti o výplatách tvůrců.

  Anonymní hacker ve středu zveřejnil na serveru 4chan odkaz na 125GB torrent a uvedl, že jeho důvodem k zveřejnění dat je „podpořit větší rozvrat a konkurenci v oblasti online videostreamingu“, protože „komunita na Twitch.tv je nechutná toxická žumpa“.

  První o zveřejnění dat varoval server Video Games Chronicle a potvrdil jejich legitimnost. „Jeden anonymní zdroj ze společnosti VGC uvedl, že uniklá data jsou legitimní, včetně zdrojového kódu streamovací platformy vlastněné společností Amazon.“

  Torrent je označen jako „první část“, což naznačuje, že by mohlo dojít k zveřejnění dalších dat. Server Video Games Chronicle uvedl, že společnost Twitch o krádeži dat ví, ale zatím o něm neinformovala své uživatele. Podle některých nepotvrzených zdrojů byla data odcizena již v pondělí.

  Jaká data unikla

  • Celý zdrojový kód webu twitch.tv, s historií „commitů“ až k jejím počátkům.
  • Podrobnosti o výplatách tvůrců na platformě Twitch za poslední 3 roky.
  • Zdrojový kód mobilního a desktopového klienta Twitch a klienta pro herní konzole.
  • Interní bezpečnostní nástroje společnosti Twitch.
  • Kód související s vlastními SDK a interními službami AWS, které Twitch používá.
  • Nevydaný konkurent služby Steam od společnosti Amazon Game Studios.
  • Údaje o dalších službách vlastněných platformou Twitch, jako jsou IGDB a CurseForge.

  Nezdá se, že by byly odhaleny informace jako uživatelská hesla, adresy a bankovní údaje. Nelze ale vyloučit, že se tak stane v budoucnu. Pokud máte účet na Twitchi, měli byste si aktivovat dvoufaktorové ověřování, aby se v případě krádeže hesla nemohli do vašeho účtu přihlásit útočníci.

  Zatím není jasné, jak mohli útočníci ukrást tak velké množství dat. Zejména vzhledem k tomu, že Twitch patří společnosti Amazon, která provozuje jednu z největších webhostingových společností na světě.

  Twitch se v poslední době potýká s problémem, kdy jsou uživatelé často nenávistní a obtěžují tvůrce. Po týdnech nenávistných útoků si někteří tvůrci na Twitchi vzali v srpnu den volna na protest proti nečinnosti společnosti. Společnost Twitch reagovala na hnutí #DoBetterTwitch a právě tento hashtag použil anonymní hacker k propagaci tohoto úniku dat.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Intel plánuje v únoru vydat specializovaný čip pro těžbu bitcoinů

  Intel plánuje v únoru vydat specializovaný čip pro těžbu bitcoinů

  Svůj specializovaný čip s názvem Bonanza Mine představí čipový gigant na Mezinárodní konferenci o polovodičových obvodech (ISSCC). Informace vyplívají z oficiální agendy konference.
  Na internetu se objevil manuál pro chystané chytré hodinky Starfield

  Na internetu se objevil manuál pro chystané chytré hodinky Starfield

  Chystaná hra Starfield společnosti Bethesda bude obsahovat chytré hodinky, které si budete moci pořídit i v reálném životě. Informace unikly z rané kopie manuálu, kterou na internetu našel uživatel Redditu u/SquiddyVonn. Starfield je akční RPG s vesmírnou tématikou, které ma vyjít 11. listopadu.
  Canon tiskárna

  Nedostatek polovodičů zasáhl i společnost Canon. Ta musela začít vyrábět své tonerové kazety bez čipů

  Světový nedostatek čipů zasáhl dokonce i výrobce tiskáren. Čipy se nevyužívají jen v samotných tiskárnách, ale i v tonerových kazetách, díky kterým může tiskárna zjistit autentizaci kazety a hladinu inkoustu. Společnost Canon byla nucena začít vyrábět inkoustové kazety bez čipů, se kterými některé tiskárny odmítají pracovat.
  Samsung představil novou OLED technologii s názvem QD-OLED. Má mít širší barevný gamut a vyšší jas

  Samsung představil novou OLED technologii s názvem QD-OLED. Má mít širší barevný gamut a vyšší jas

  Pokud jste tento rok plánovali koupit OLED televizi či monitor, možná byste měli ještě chvíli počkat. Důvodem je nová technologie QD-OLED od Samsungu, která se do zařízení dostane oficiálně v roce 2022.
  První herní tablet s RTX 3050 Ti: Asus ROG Flow Z13

  První herní tablet s RTX 3050 Ti: Asus ROG Flow Z13

  "Nejvýkonnější herní tablet na světě", tak označila společnost Asus její nejnovější zařízení Asus ROG Flow Z13, které oznámila na veletrhu CES 2022. Jedná se o nástupce modelu ROG Flow X13 z roku 2021 a představuje nový koncept hybridního herního tabletu. K dispozici je dok s externí grafickou kartou a rozšířenou konektivitou.
  Samsung Home Hub: Nový tablet ke snadnému spravování vaší chytré domácnosti

  Samsung Home Hub: Nový tablet ke snadnému spravování vaší chytré domácnosti

  Na veletrhu CES 2022 představila tento týden společnost Samsung svůj první samostatný ovladač chytré domácnosti SmartThings. Tablet Samsung Home Hub je navržen jako centrální místo, kde můžete lehce monitorovat a ovládat svoji chytrou domácnost.
  Reklama
  Reklama
  Reklama