Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  Anonymní hackeři zveřejnili celý zdrojový kód služby Twitch

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Twitch byl zřejmě napaden hackery, kteří zveřejnili zdrojový kód nevydaného konkurenta služby Steam od společnosti Amazon Game Studios a streamovací služby Twitch.tv. Zveřejněny byly i podrobnosti o výplatách tvůrců.

  Anonymní hacker ve středu zveřejnil na serveru 4chan odkaz na 125GB torrent a uvedl, že jeho důvodem k zveřejnění dat je „podpořit větší rozvrat a konkurenci v oblasti online videostreamingu“, protože „komunita na Twitch.tv je nechutná toxická žumpa“.

  První o zveřejnění dat varoval server Video Games Chronicle a potvrdil jejich legitimnost. „Jeden anonymní zdroj ze společnosti VGC uvedl, že uniklá data jsou legitimní, včetně zdrojového kódu streamovací platformy vlastněné společností Amazon.“

  Torrent je označen jako „první část“, což naznačuje, že by mohlo dojít k zveřejnění dalších dat. Server Video Games Chronicle uvedl, že společnost Twitch o krádeži dat ví, ale zatím o něm neinformovala své uživatele. Podle některých nepotvrzených zdrojů byla data odcizena již v pondělí.

  Jaká data unikla

  • Celý zdrojový kód webu twitch.tv, s historií „commitů“ až k jejím počátkům.
  • Podrobnosti o výplatách tvůrců na platformě Twitch za poslední 3 roky.
  • Zdrojový kód mobilního a desktopového klienta Twitch a klienta pro herní konzole.
  • Interní bezpečnostní nástroje společnosti Twitch.
  • Kód související s vlastními SDK a interními službami AWS, které Twitch používá.
  • Nevydaný konkurent služby Steam od společnosti Amazon Game Studios.
  • Údaje o dalších službách vlastněných platformou Twitch, jako jsou IGDB a CurseForge.

  Nezdá se, že by byly odhaleny informace jako uživatelská hesla, adresy a bankovní údaje. Nelze ale vyloučit, že se tak stane v budoucnu. Pokud máte účet na Twitchi, měli byste si aktivovat dvoufaktorové ověřování, aby se v případě krádeže hesla nemohli do vašeho účtu přihlásit útočníci.

  Zatím není jasné, jak mohli útočníci ukrást tak velké množství dat. Zejména vzhledem k tomu, že Twitch patří společnosti Amazon, která provozuje jednu z největších webhostingových společností na světě.

  Twitch se v poslední době potýká s problémem, kdy jsou uživatelé často nenávistní a obtěžují tvůrce. Po týdnech nenávistných útoků si někteří tvůrci na Twitchi vzali v srpnu den volna na protest proti nečinnosti společnosti. Společnost Twitch reagovala na hnutí #DoBetterTwitch a právě tento hashtag použil anonymní hacker k propagaci tohoto úniku dat.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS