Více
  1.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 1 prosince, 2022

  Zákazníci si stěžují. Uvnitř nových sluchátek AirPods Max kondenzuje voda

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Novinka od Apple, sluchátka AirPods Max jsou na světovém trhu zatím velmi krátce. Bohužel už si s sebou nesou i jeden kuriózní cejch. Uvnitř náušníků se totiž kondenzuje voda.   

  Z přednosti se stal nečekaný problém

  AirPods Max jsou sluchátka přes celé uši. Jejich náušníky i klenba hlavového mostu se dokonale přizpůsobí tvaru jakékoli hlavy. Takže optimálně akusticky těsní a poskytují mimořádný poslechový zážitek. Nicméně právě dokonale těsnící vlastnosti se ukazují jako nejpravděpodobnější příčina problému s kondenzací.

  Stejné stížnosti na AirPods Max už od začátku

  Už krátce po uvedení sluchátek na trh 15. prosince 2020, se na Twitteru a diskusních fórech Reddit a Apple začaly objevovat diskuse týkající se problému s vlhkostí uvnitř sluchátek. Zkraje nového roku zveřejnil obsáhlý souhrn těchto výtek i magazín Forbes. Na kuriózní problém tak výrazněji upozornil.

  Zatím se problém řeší hadříkem

  Nutno říci, že výskyt zmíněné anomálie se neprojevuje u všech a není nikterak podmíněn délkou používání zařízení. U některých uživatelů se vlhkost objevila po několika hodinách, u někoho už po 40 minutách poslechu. Nebo při přechodu z chladu do teplejšího prostoru. Vzhledem ke kovovému provedení sluchátek může kondenzace při změně teplot vznikat snadněji. Bohužel tato nová sluchátka vodotěsná nejsou. Přítomnost kondenzátu by proto mohla způsobit i nepříjemné technické závady. Zákazníci zatím problém řeší obligátně – vytřením vnitřku sluchátek hadříkem a řádným vysušením. Společnost Apple se k celé problematice zatím oficiálně nevyjádřila.

  V Česku na AirPods Max stále čekáme, v Rusku je už mají ve zlatě

  Zákazníci z České republiky zatím na novinku od Apple čekají. Sluchátka je ale možné předobjednat za cenu 16 490 Kč přímo u výrobce. Možné je i individuální gravírování na zakázku zdarma (lze přidat emotikony, texty nebo čísla).

  Průlomová novinka neunikla pozornosti ani ruským designerům. S luxusní verzí AirPods Max přišlo ruské studio Caviar. To je známé svými vizuálně okázalými úpravami smartphonů, iPhonů, tenisek nebo herních konzolí. Jejich horkou novinkou pro letošní rok je limitovaná kolekce dvou kusů zlatých AirPods Max. Náušníky těchto modelů jsou vyrobeny z 18karátového zlata a klenba hlavového mostu pak ze vzácné krokodýlí kůže. Cena je stanovena na 108 000 dolarů. Doprava kamkoli po světě je zdarma.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS