Více
  2.1 C
  Czech
  Neděle, 4 prosince, 2022

  WhatsApp vylepší reakce na zprávy. Jednu očekávanou funkci však zrušil

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Nejpopulárnější chatovací aplikace na světě WhatsApp vlastněná společností Meta chystá další novinku. Minulý měsíc získali uživatelé WhatsAppu možnost reagovat na příspěvky předvolenými emotikony. V chystané aktualizaci přijde vylepšení této stále čerstvé funkce. Jinou a velice praktickou funkci bohužel chatovací platforma nedostane. Informoval o tom server 9to5mac. 

  Společnost Meta, dříve Facebook, představila minulý měsíc novou funkci pro nesmírně populární aplikaci pro rychlé chatování WhatsApp v podobě reakcí na zprávy. Jak už název napovídá, uživatelé získali možnost reagovat na zprávy předvolenými emotikonami jako na na aplikace Messenger sociální sítě Facebook.

  Server 9to5mac s odkazem na portál WABetaInfo informoval, že s další aktualizací tato funkce projde praktickým vylepšením. Detaily o tom poskytla beta verze WhatsApp 22.12.0.70 pro operační systém iOS. Vylepšení konkrétně zpřehlední reakce na fotografiích. 

  Když v aplikaci WhatsAppu pošlete více fotografií současně, nahrají se do jednotného alba. Pokud toužíte po tom vědět, které konkrétní fotografie obdržely reakci a jakou, museli jste album rozkliknout. 

  Po vylepšení funkce ovšem uživatelé uvidí miniaturu médií v informacích o reakcích. Nebudete již muset otevírat celé album, abyste si prohlédli reakce na vámi sdílené fotografie. 

  Nepřijde přepis hlasových zpráv

  Funkce by údajně měla po svém vylepšení připomínat Instagram Direct Messenger. Dlouhým stiskem na tlačítku + uvidíte nabídku emotikonů a vyberete toho vhodného na vaši reakci. 

  Vylepšení je aktuálně ve vývoji, stejně tak jako další chystané novinky v podobě chatování na více zařízeních současně, možnost nepozorovaného opuštění skupinových chatů či rozšířené ankety. 

  Jednou z očekávaných funkcí byl přepis hlasových zpráv. Firma však její vývoj podle serveru WEBetainfo nakonec shrnula do koše. 

  Není to však nic překvapivého. Občas se stane, že funkce v počátečním testování nepokročí ani do beta testování a její vývoj tím skončí. 

  Připomínáme, že WhatsApp již nebude 24. října podporovat zařízení iPhone 5 a iPhone 5c s operačním systémem iOS 10 a iOS 11. 

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS