Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  HalloApp: nová sociální síť od zakladatelů WhatsAppu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bývalý obchodní ředitel společnosti WhatsApp Neeraj Arora oznámil spuštění své nové aplikace s názvem HalloApp, která funguje jako soukromá sociální síť bez reklam.

  Neeraj Arora založil HalloApp ve spolupráci se svým bývalým kolegou ze společnosti WhatsApp Michaelem Donohue. Oba pracovali ve společnosti WhatsApp předtím i poté, co ji Facebook koupil za 22 miliard dolarů. Arora byl do roku 2018 obchodním ředitelem společnosti WhatsApp. Donohue byl téměř devět let technickým ředitelem společnosti WhatsApp, než v roce 2019 opustil Facebook.

  Aplikace HalloApp má mnoho funkcí, které z ní dělají blízkého konkurenta nejen WhatsApp, ale i samotného Facebooku. Aplikace je rozdělena na čtyři hlavní karty – domovský kanál s příspěvky od vašich přátel, skupinové chaty, individuální chaty a nastavení. Celková estetika aplikace je velmi minimalistická.

  Sociální síť jen pro pravé přátele

  Arora v pondělním příspěvku na firemním blogu představil filozofii aplikace HalloApp, která je protipólem tradičních sociálních médií založených na angažovanosti.

  „Představte si, že vaši přátelé na internetu jsou vaši skuteční přátelé,“ napsal Arora. „Představte si, že váš feed není plný lidí a příspěvků, které vás nezajímají. Představte si, že procházíte smysluplné momenty a vidíte to, co jste chtěli vidět – ne to, co chtěl vidět algoritmus. Představte si, že s vámi nikdo nezachází jako s produktem.“

  Aplikace HalloApp využívá přístup ke kontaktům ve vašem telefonu, aby vás spojila s lidmi dostupnými v její síti (podobně jako u WhatsApp). Arora však zmínil, že platforma neshromažďuje, neukládá ani nevyužívá žádné osobní údaje svých uživatelů. Zdůraznil také, že konverzace v aplikaci HalloApp budou „end-to-end“ šifrované, což je něco, co pomohlo aplikaci WhatsApp získat popularitu.

  Žádné reklamy a zobrazování příspěvků na bázi algoritmu

  Na rozdíl od Facebooku a dalších podobných sociálních sítí nepoužívá aplikace HalloApp algoritmy pro zobrazení příspěvků. Aplikace také nikdy nebude zobrazovat reklamy. Arora však naznačil, že v budoucnu plánuje zavést model založený na předplatném, který by nabízel další funkce.

  Aplikace je dostupná na Android i na iOS, chybí ale ještě webová aplikace.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS