Více
  4.3 C
  Czech
  Sobota, 26 listopadu, 2022

  WhatsApp umožní „tiché“ opuštění skupinového chatu. Funkce však může být zbytečná

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  WhatsApp je populární komunikační aplikací a největší chatovací platformou na světě. Má však jednu pro někoho možná nepříjemnou nevýhodu. Pokud se rozhodnete opustit skupinový chat, všichni jeho účastníci okamžitě dostanou upozornění. Aplikace však s novou aktualizací umožní opuštění skupinového chatu bez systémové zprávy pro ostatní uživatele, vyjma správců, informuje The Indian Express. 

  I přes přes svou rozšířenost a popularitu má WhatsApp jednu nevýhodu. Při opuštění skupinového chatu dostanou ostatní uživatelé upozornění, že odcházíte. 

  Systémové oznámení některým uživatelům muže být nepříjemné, neboť jej mohou následovat nežádoucí otázky. 

  Tato problematika se samozřejmě netýká pouze WhatsAppu, ale také ostatních aplikací pro rychlé zasílání zpráv. 

  To se však brzy změní. WhatsApp vlastněný společností Meta (dříve Facebook) údajně pracuje na možnosti opustit skupinový chat bez upozornění ostatních uživatelů s výjimkou správců. S odkazem na server WABetaInfo o tom na svém webu napsal deník The Indian Express

  Funkce však muže být zbytečná 

  Funkce opuštění skupinového chatu bez upozornění se údajně již dostupná nacházela v beta verzi WhatsApp Desktop. 

  Očekává se dostupnost také v beta verzích operačních systémů Android a iOS jako v případě většiny funkcí v procesu testování. S jakou aktualizací se tak ovšem stane jasné prozatím není. 

  Za běžných okolností by funkce opuštění skupinového chatu bez upozornění uživatelů kromě správců byla užitečná. Má to však jeden háček. Na WhatsAppu se často stává, že jsou správci všichni členové skupiny. 

  Jinak tichý odchod uživatele tak nakonec stejně uvidí každý ve skupině. 

  WABetaInfo rovněž ukázal podobu nového upozornění při odchodu ze skupinového chatu. V současnosti se při opuštění skupiny objevuje vyskakovací okno, které o tom informuje ostatní. 

  V budoucnu se vám ukáže upozornění, že o rozhodnutí opustit skupinu budete vědět pouze vy a její správci.

  Další důležitou funkcí aplikace WhatsApp bude možnost jejího užívání na vícero zařízeních současně. zatím však není jasné, s jakou aktualizací se tato novinka objeví. Jisté však je, že WhatsApp čeká mnoho zajímavých změn.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS